| irinaaa21 a întrebat:

Se apropie banchetul si am o rochita rosie, dar inca nu m-am decis la pantofi, make-up si plic... Cam ce culori credeti ca s-ar potrivi? Va multumeeesc!

Răspuns Câştigător
| Trufa_7676 a răspuns:

Daca rochita este eleganta/scurta/ dreapta poti incerca niste platforme negre, simple.
Daca rochita este gen club, scurta etc etc, poti incerca de asmenea o pereche de platforme negre, decupate care sa nu arata atentia [presupun ca vrei sa atraga rochia, nu opantofi.].
Daca rochita este una vaporoasa cu volanase etc etc, poti incerca sandale cu toc ortopedic [eu le ador =p~], albe.simple sau crem.

Cat despre plic.incearca ori unul mic si negru pentru primele 2 cazuri ori unul mare si alb pentru ultimul caz.

Cat despre make-up, primele 2 cazuri : smokey eyes. Pentru cazul 3: poti incerca ceva leje nuante de alb, roz iar in colt visiniu sau rosu [nu strident insa...o usoara umbra].
^mult noroc si distractie placuta la banchet!

9 răspunsuri:
| Lavinia_6538 a răspuns:

Pantofii pot fi negri si sa ii asortezi cu un plic negruhappy
make-up hmm...tus negru si un contrast intre negru si rosu...sau ai putea sa folosesti un ruj rosu happy

| Guster a răspuns:

Daca dupa ce te-ai hotarat la toate cele si mai ai nevoie si de bijuterii pentru tinuta : http://www.breslo.ro/Shop/guster
Imi poti da si un mesaj pe privat daca te intereseaza ceva. Toate cele bune.

| irinaaa21 explică:

Rochita este dreapta big grin Multumesc mult :*

| CodrutzaDutzi a răspuns:

Buna irina.Eu as spune la pantofi sa iti ei niste tocuri rosii cam asa mai visinii,la make-up:parul poti sa ti-l faci un coc simplu dar cu bucle, o sa-ti steie foarte frumos, la machiaj:eu zic sa iti faci ceva mai deschis si pe buze sa iti pui un rosu mai putin inchis (ruj)si daca iti pui un ruj roz puneti mai inchiss cAM un roz bombon.si la plic ru zic sa iti iei un plic tot rosu mai mic la latine si cu lant ca sa-ti pui pe umar daca vrei. Sper sa-ti fii fost de folos.Te pup.Ciao.

| larisa_4333 a răspuns:

Irina incerca la pantofi sandale negre cu toc si o curea pe mijloc la rochie binenteles o cure neagra la machiaj dati numai un pic la ochi cu roz si pe buze un ruj rosu si cu sclipici o sa arati super dasr si sexy

| Nevricoasa a răspuns:

Eu nu ti-as sugera pantofii negri deoarece ar fi un contrast prea puternic. Poti incerca niste pantofi decupati crem, cu tocul de 6-7 cm pentru a putea dansa... Incearca un plic supramdimensionat cu diferite nuante de visiniu si crem. Ca si machiaj este cam mult si rujul rosu si ochii foarte machiati. Eu as alege ochii evidentiati. Adauga niste alb in partea inerioara a ochiului pentru a-l face mai mare, si incearca nuante care ti se portivesc de la deschis (interiorul ochiului) la inchis spre exterior si nu uita rimelul. Pe buze adauga un gloss simplu dar care sa aiba efect de marire. Sper sa iti fie de ajutor. Pentru mai multe sfaturi incearca si http://nevricosi.wordpress.com/stil-si-imagine/.

| Baby a răspuns:

Eu zic sa iti iei un plic nude (bej ) si pantofi la fel. Depinde de materialul rochiei, insa daca iti iei pantofi nude ai putea sa ii iei luciosi pentru ca arata foarte bine.
Cat despre make up, eu as face un smokey eyes maro, cu gene false si buze nude (adica ruj apropiat de culoarea lor naturala )
Sau poti sa faci ochii nude (culori gen bej, mai naturale ) si buzele rosii big grin
Succes. Distractie la banchet >big grin

| Lary_2950 a răspuns:

Plic auriu si platformr negre