| Maariiaa a întrebat:

Bună.

Se apropie ziua mea de naștere și vreau deja să încep să mă gândesc la o petrecere frumoasă pe placul tuturor.
Aș vrea să o organizez acasă, sau la Mc donalds.
Cel mai sigur, acasă ar fi, dar vreau să îmi dați sugestii pentru amândouă.
Vreau muzică, idei de decorațiuni, de aranjat masa și camera, ceva interesant și special. Ceva mai aparte, nu așa obișnuit.
Vreau multe idei!
Dau fundă și voturi!

Răspuns Câştigător
| TotEuBaiiIsBack a răspuns:

In primul rad LAMUUUUUUUUUUUUULTI ANI SI SA CRESTI MAAAARE!:Xkiss cat despre ptrecere thinking
1.MUZICA:poti alege dupa gusturile tale(eventula uita'te la raspunsurile mele mai am unul dat tot pentru aceeasi ocazie.
2big grinECORATIUNI:din cate am vb pe mess am aflat ca stai la curte nnu? iti recomnad sa faci o parte din petrecere afara si restul in casa(exact asa fac eu:mai intai ne jucam putin pe afara si adultii stau in casa, apoi copiiii mananca in casa si adultii afara si apoi pentru a nu distruge casa iesim afara, mai jucam ceva prin casa iar adultii stau in living). poti sa iei baloane mai frumoase cu forme si sa le pui undeva mai inalt dar la vedere si baloane mai mici pe jos imprastiate peste tot in casa.Hartie creponata la geamuri,eliberarea de obiecte fragile,daca ai loc si un tavan inalt,poti face o pinata(piniata)dar cu forma unui personaj/vedete care nu va place sigur va avea succes! iar curteathinking daca ai pomi poti agata prin ei la intamplare hartie,panglici, poti pune poze pe gard sau pe ceva plat cu tine si amicii tai la petrecirile tale din anii anteriori. poti pregatii tot felul de joculete (cel mai bine sa pregatesti NEAPARAT o sticla care se invarte bine si o patura pusa undeva pe iarba sa jucati adevar sau provocare, baba oarba ar mai merge dar sa nu faci un programul de genul la ora... jucam nu stiu ce ora ...mancam sa lasi totul sa se intample de la sine.
3.MASA:ar trebui servita la ora dupa sosirea invitatilor(sa ii intrebi daca tine vreunul post/regim/etc ca sa nu se simta dat la o parte daca voi mancati ceva ce el nu poate.meniu:gratar cel mai bine,aperetiviv taranesc(o sa scriu ingredientele dupa ce imi da mami reteta :d),cartofi la disc,in general fast-food nu sa ii iei cum a facut un copil la care am fost si ne'a pregatit,, un regim sanatos'' ca doar de aia e petrecere, sa te distrezi! poti face pe gratar sau daca ai sadwich-maker felii de paine cu forme:tai din folie de aluminiu pentru mancare diversee forme(pentru fiecare copil in jur de 3 si sa nu fie 2 forme la fel )(trebuie paine feliata)apoi pui formele din aluminiu pe paine si partea pe care e forma o pui pe gratar/in sandwich maker iar arnjarea masei o poti face cu ajiturol unui adult, eventual al surorii tale mai mari.sa NU! fie format din farfurii fitoase si pahare de cristal si tacamuri de portelan sa fie cat mai coloraaaaaattt! pentru fete nu roz, un rosu ceva si pentru baietii verede ceva nu roz si albastru ca nu mai au 4 ani.
5:daca imi mai vin idei o sa-ti mai scriu.
6:fundita?

5 răspunsuri:
| Escape a răspuns:

thinking pai acasa o sa iasa frumos decat daca ai o casa maricica thinking parerea mea, muzica. pui si tu ce e acum mai ascultat, decoratiuni. pai baloane acasa puteti sa va jucati jocuri in grup. sa va uitati la un film. sa iesiti in fata blocului sa va jucati, iar la mc le iei si tu ce vor ei... si dupa aia mai vorbiti si voi iesiti in parc... sper ca te-am ajutat

| Maariiaa explică:

Ziua mea este pe 15 iunie,aveți timp să dați o groază de răspunsuri, fiecare cu părerea lui, vă rog.

| xBlueEyes a răspuns:

Salut! Iti recomand sa o faci la McDonald's(daca vrei ca casa ta sa nu fie,, devastata'', daca ai in jur de 600 ron de aruncat si daca ai sub 12 ani). Daca vrei sa o faci acasa( preferabil undeva la tara daca se poate, la bunici etc.) ai putea sa te distrezi cu invitatii jucand jocuri si ia mai multe bauturi, nu foarte multa mancare, ia si baloane si nu le pune intr-un loc special, lasa-le pe jos(de preferabil sa fie mici si foarte foarte colorate. Sa ai 2 torturi daca ai un tort bun(si sigur il vei avea) SI daca ai peste 14 invitati la petrecere. Mai am un lucru de zis: LA MULTI AAAAAANII! si pls funda sau vot(de preferabil amandoua)tongue

| myDcg a răspuns:

Incearca decoratiunile de la www.mydecogift.ro
Si trimite-ti si invitatii la www.mydecogift.ro pentru ca au de ales multe cadouri speciale pentru tine!

| rocse a răspuns:

Mult rosu si lumina difuza.