| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara am 18 ani(acum in clasa a 11-a)iar din clasa a 6-a m-am dat cu numeroase produse de fata. avon, farmacii plus ca m-am dat 2 ani la rand cu fond de ten in fiecare zi..si e diferita pielea mea fata de alte fete de varsta mea(mai imbatranita parca)ce as putea face am fost la 2 dermatologi... unul mi-a recomandat produse bioderma(solutie miclara, sapun, crema de fata si gel de curatare)si parca era mai frumoasa pielea fetei mele dar dupa un timp iar aa redevenit la loc..am tenul gras ce imi recomandati sa iau? Am folosit si tratamente naturiste argila, ou, tarata, morcov, patrunjel, musetel si altele dar nimic.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pielea nu are cum sa arate acum la fel de bine ca in clasa a sasea, iar lucru asta ramane valabil si de aici inainte, chiar daca esti inca tanara(modificarile se vad). Evita sa folosesti fondul de ten, duce la imbatranirea prematura a pielii, facand-o sa para lipsita de vitalitate.In cel mai rau caz il poti folosi in cantitati foarte mici, aplicat doar pe micile imperfectiuni si nu pe toata fata.De asemenea, opteaza pentru tratamentele naturiste.Pentru cosuri poti folosi tinctura de propolis nediluata.In schimb, e bine sa pui un prosop pe perna si sa ai grija la haine, deoarece pateaza.De asemenea, pe langa tinctura de propolis, poti face masti hidratante cu iaurt si sa-ti masezi usor pielea cu felii reci de castravete.Cu timpul, pielea va arata mai bine.

3 răspunsuri:
| Diiaanna a răspuns:

In primul rand renunta la fondul de ten sau macar nu il folosi zilnic si foloseste o crema hidratanta pentru tipul tau de ten, incearca la gerocossen sau gerovital. Si fa-ti o masca acasa dintr`o banana bine coapta pe care o zdrobesti, adaugi o lingurita de miere si 20 picaturi suc de lamaie. Se lasa pe fata 15-30 minute, se inlatura si se sterge cu o discheta pentru demachiare imbibata in infuzie de musetel... sper sa fie de folos.

| agnessme a răspuns:

Iti recomand cu incredere http://margocosmetics.ro/......eator.html margo cosmetics. daca accesezi siteul vei vedea si un catalog online pe care poti sa te uiti ce te intereseaza. pot sa te ajut sa alegi si comanzi prin adresa de email : theLady077@yahoo.com primesti prin posta colet si platesti ramburs, oriunde in tara. te pup

| blackbird000 a răspuns:

Daca te-a mancat in...de ce te-ai dat? mama ta nu ti-a spus nimic?, oricum asta conteaza prea putin acum, deja poti incepe sa te dai cu creme antirid.