| DiiiAnAaaa a întrebat:

Buna seara.:* Am o pereche de blugi pe care vreau sa o tai. sa ii transform in ripped jeans. am citit ca daca ii fac cu razatoarea ies draguti. dar cum? pur si simplu ii frec de razatoare?straight face dau fundita.

Răspuns Câştigător
| PandaaBeiibi a răspuns:

Buna!
Haha,aici esti in domeniul meu.Am sa iti zic cum am facut eu.
Vei avea nevoie de:
-creta
-foarfeca
-cutter
-o bucata destul de mare de carton gros
-razatoare/smirghel

Ia blugii si fa semn cu creta pana unde vrei sa ii tai. Dupa ce i-ai taiat pune bucata de carton in interiorul lor(adica unde ar trebui sa intre piciorul tau) pentru a nu taia pe ambele parti.Incepe sa tai cu cutter-ul in diferite locuri.Eu am taiat linii apropiate in portiuni diferite.Ai grija sa nu tai prea sus ca sa nu ti se vada chilotii. Dupa ce crezi ca ai taiat suficient incepe sa freci cu razatoarea pe taieturi, astfel vor iesi atele si vei avea efectul "ripped".
Sfatbig grinupa ce ai taiat pantaloni in partea de jos, scoate din ate, arata mai smecher.Aaa si nu taia in partea din spate cu cutter-ul pentru ca ti se va vedea fulndul. Daca tu chiar vrei, taie cat mai jos.

Sper ca te-am ajutat. Funda?:*

4 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=zh_IHGldu5A

uite un tutorial care ar putea sa te ajute.

| maddy673 a răspuns:

Cauta pe yuotube
sunt multe tutoriale acolo.
te puphee hee

| supermari10 a răspuns:

Poi da dar mare grija sa nu ii strici poti sa tai putin cu lama si dupa sa faci cu razatoarea... Funda?