| Dia45 a întrebat:

Buna seara cine imi poate spune un corector care sa mascheze bine imperfectiuniile tenului specific am tenul gras si sa fie un corector care nu astupa pori si imflameaza cosurile? Dau funda pentru cel mai bun produs si pentru cea mai buna explicatie.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alecssandra a răspuns:

Este un corector in 3 nuante de la oriflame [nuanta verde[care are si substante care usuca cosurile], galben deschis si bej] se foloseste in felul urmator: pentru cearcane in primul rand inainte de aplicarea fondului de ten [bineinteles pe un ten demachiat, hidratat cum trebuie] se aplica galbenul deschis pornind din coltul interior al ochiului pana in exterior cu degetul mic apasand incetisor [sa nu intinzi ca o crema] pana se estompeaza dureaza 1-2 minute pentru fiecare ochi si nu uita sa aplici si deasupra ochiului pana sub spranceana apoi aplici fondul de ten [la fel, presezi sub ochi, nu intinzi] si ai sa vezi ce perfect e.Doar ca, iti trebuie putin exercitiu ca e posibil sa nu-ti iasa din prima fiindca trebuie sa cunosti cantitatea optima, dar se invata usor... Apoi pebtru cosuri, pete si roseata se foloseste partea verde care se aplica pe zona cu probleme, tot la fel, prin estompare [necesita putin exercitiu dar, repet, inveti repede] apoi aplici NEAPARAT partea bej, prin estompare. apoi aplici fondul de ten cu un buretel sau presand cu buricele degetelor, un strop de pudra, putin blush, rimel si un glos si iti garantez ca ai sa arati ca scoasa din cutie. Eu folosesc acest corector si sunt multumita insa are si un dezavantaj:daca pui prea mult se fac cute dar se duc daca stergi usor. Un alt corectior bun este unul de la avon cel de la color trend, pentru 8 lei face treaba buna. In rest am mai folosit de la rimmel london si alte minuni care erau cu muult sub asteptari. Sper ca ti-am putut fi de folos. Si apropo, corectoarele prezentate de mine sunt foarte bune pentru tenul gras insa orice inseamna machiaj astupa porii deci nu te pot minti ca aceste corectoare las tenul sa respire fiindca nu prea exista asa ceva. Te pup!

| barefoot a răspuns:

Poti incerca produse de la firme cum ar fi : Physician's Formula, Clinique, Maybeline NY, Rimmel London, ELF. Dar mie cel mai bun mi se pare corectorul de la NARS. Se potriveste pentru toate tipurile de ten, iar varianta duo mascheaza cearcanele, roseata si alte imperfectiuni. Deci, recomand NARS si ELF pentru cele mai bune corectoare. De asemenea cei de la Urban Decay sunt foarte buni cand vine vorba de baze de machiaj si corectoare.

| Rony56 a răspuns:

rolling on the floor mai bine decat sa pui machiaj care sa iti mascheze cosurile, mai bine te speli pe fata in fiecare dimineata, mananci multe fructe si nu manca ciocolata si chestii de astea, si eu aveam cosuri nu ma spalam si acum am folosit metoda cu mananci fructe si te speli pe fata si nu mai am coduri (bine mai sunt cateva semne dar se duc). asa ca nu ascunde, ci mai bine asculta ce iti zic eu. daca iti iese, dai Funda