| MelindaVictoria a întrebat:

Dupa o pauza de 2 ani m-am gandit sa ma vopsesc din nou. In schimb am parul cam uscat si desi ma dau cu ulei de cocos sau masline varfurile imi sunt in continuare uscate Intrebarea mea este cum imi pot hidrata parul pe perioada verii in conditiile in care ma duc si la mare si la piscina. Multumesc!

2 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Încearcă sa folosești măștile de par intens hisratante cu miere sau prepara-le acasa, e destul de simplu. Aici ai o rețetă foarte buna:
http://www.katynel.com/......nus-de-ou/

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare foarte rau sa-ti spun, dar uleiurile alea le pui pe un par deja mort, de aceea arata tot atat de degradat si uscat.
Cel mai sanatos sfat este sa-l tunzi, sa scapi de tot ce este uscat, mort, frizat si sa-l revigorezi.
Este cald, taman bine sa adopti o tunsoare noua si moderna!