| DianaLos a întrebat:

Buna seara! Eu am parul saten deschis natural. Intr-un moment de impuls l-am vopsit negru si am mers vreo 2 ani cu culoarea.
Pe urma, in decembrie am decis sa revin treptat la culoarea naturala. Dupa decolorare am ajuns acel galben puisor dar cu varfuri portocalii deoarece folosisem ulterior si vopsea cu amoniac.
Dupa acea decolorare m-am vopsit saten, insa a iesit un ginger interesant, pe urma dupa inca o luna l-au vopsit saten, dar au ramas anumite pete mai portocalii prin par. Nu am vopsit parul de 7 luni de zile, nici decolorat. Stim toti ca sa ajungi de la "box dye black hair" la blond inchis e ft greu. Insa eu am ajuns la acel blond puisor ft rapid, am avut varfuri portocalii doar. Este vreo sansa sa ajung la un blond inchis?

2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Peste blundul puisor amesteci blond inchis cu blond cenusiu care taie portocaliul.
Poti pune putin balsam sau tratament de par in vopsea ca sa nu arzi parul.

| Cipi1212 a răspuns:

E frumos părul șaten. De ce l-ai stricat?