| Gentiana a întrebat:

Hristos a inviat! Cu ce as putea sa ma spal sa nu mai am matreata.Am mai multa de cand am inceput sa ma spal cu Schauma cu push up, de atunci am foarte multa.

Răspuns Câştigător
| Luissa123 a răspuns:

Hei..eu cred ca nu samponul e vinovat pentru matreata... vreau sa spun sa iti clatesti parul bine bine dupa ce l-ai spalat cu sampon adica sa nu lasi nici un pic de sampon pe par...
daca vrei poti incerca si sa-ti clatesti parul la final cu putin otet (o lingura la 1 litru de apa si sa clatesti parul cu el) la inceput poate o sa ti se pare ca parul miroase a otet dar nu tine decat pana se usuca parul.

bafta multa!

12 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

Si mama are probleme cu matreata si foloseste Clear, a scapat de tot de ea. Plus ca acum au scos niste tipuri noi [pentru scalp sensibil si altele]. Merita sa incerci, mai ales ca nu-s nici scumpe.
O alta varianta ar fi sampoanele medicinale Klorane [le gasesti la farmacie] sunt putin mai scumpute dar merita.
http://klorane.ro/index.php?opt=pentru_par&mnu=0
Sper ca te-am ajutat.

| AndaWest a răspuns:

Matreata o faci si daca nu te clatesti bine, trebuie sa dai cu multa apa dupa ce te speli si nu o sa mai faci asa multa matreata

| andreyyya a răspuns:

Head&sholder pe mine m-a ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nizoral e foarte bun pentru matreata.
Se gaseste la farmacie.

| Bєshka a răspuns:

Eu folosesc Dan Free, sampon anti matreata.Combate matreata si seboreea capilara. Mie mi-a folosit si acum chiar nu mai am matreta.

| Liviu_2019 a răspuns:

Foloseste sampoane medicinale din farmacii precum Squanorm, Vichi, Selsun, Stieprox. SSunt intr-adevar mai scumpe cam 40 50 RON dar isi fac treaba. Important e sa gasesti unul care sa ti se potriveasca. Eu am cheltuit ceva bani pana am nimerit unele care sa-mi faca bine. De exemplu am incercat Nizoral am dat pe el 46 de lei si nu a fost bun de nimic in schimb la altii am auzit ca a dat rezultate. Deci depinde de par.

Bafta!

| 28roxy a răspuns:

Buna seara! Adevarat a inviat! Ai putea sa folosesti syoss e cel mai bun!:X:X sper ca ti-am fost de folos

| ady3600 a răspuns:

Buna, eu folosesc garinier fructis anti dandruf, am incercat foarte multe si asta e cel mai bun. Te sfatuiesc sa faci la fel, cumpara un sampon mic in fiecare luna si o sa vezi care ti se potriveste. Trebuie mentionat ca dermatologii din tara nu sunt foarte documentati pe latura asta si nici ei nu iti pot fii de mare ajutor. Baftawinking

| andynoss99 a răspuns:

Incearca cu headen shoulders. mie imi functioneaza
big grin

| djsteffy a răspuns:

Pai uite aici mam documentat si am aflat sa daca iei 10 aspirine si le zdrobesti incat sa fie praf le pui intr-un sampon si te speli cu el cel putin o saptamana... pai si eu inca folosesc tratamentul si imi e de folos

| monicuta a răspuns:

Iti recomand dove antimatreata este foarte bun sau... de la lifecare un sampon cu urica exceptional. la mine a dat rezultate atat pentru matreata cat si pentru ingrasarea parului

| Alex2131 a răspuns:

cateva sfaturi eu stiu asta
1.nu spla parul in fie care zii so sa ai cata mai multa matreata
2.la o saptamana splate
3.cumpara samponul : Harmoney natural si ultimul pas
4. spalete cu apa mai rece intre calduta si putin rece si
5.renunta la fixativ si aparate de [ar