| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara.Sunt băiat si am 21 de ani, iar vara imi place sa ma îmbrac si sa ma plimb prin oras in papuci, pantaloni 3 sferturi si un maiou cu diverse modele.Ce părere aveți despre aceasta ținută? Si am si o problema.Folosesc deodorant Rexona Cobalt Dry solid si parfum, iar deodorantul miroase mai puternic decât parfumul.Precizez ca o data la 2 zile ma rad la subrat.De ce miroase mai puternic deodorantul?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| SynapseNinja a răspuns:

Vestimentația ta pare absolut normală la temperatura actuală. Poate e mai puternic deodorantul decât parfumul sau te dai cu prea mult deodorant. Depinde și de mirosul acestora, adică dacă deodorantul are un miros mai dur, sau mai pe înțelesul tău, mai țipător, decât parfumul, care poate e un tip de parfum mai dulce.

| dirtydancer700 a răspuns (pentru SynapseNinja):

Raspund aici si pentru ceilalti.Da, cred ca folosesc prea mult deodorant.

21 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Vorbesti de parca majoritatea băieților nu ies deja așa pe strada?

| dirtydancer700 a răspuns (pentru Bondarel99):

Nu, dar o colega de clasa din liceu a fost oripilată cand a vazut un băiat îmbrăcat asa si mi-a intrat în minte ca fetelor nu le plac astfel de băieți.

| Bondarel99 a răspuns (pentru dirtydancer700):

Contează și atitudinea ca poți fi îmbrăcat și intr-un sac de cartofi, dacă ai atitudine și arați ca te simți bine in hainele pe care le porți nu o sa se ia nimeni de tine laughing

| dirtydancer700 a răspuns (pentru Bondarel99):

Stiu ca nu hainele conteaza, dar ma îmbrac asa pentru ca imi place sa simt razele soarelui (caldura). Sper ca înțelegi.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu mi-o lua in nume de rau, dar ti-ai creat o imagine de cocalar.
Iar personal, nu ma atrag cococarii, dimpotriva.

| dirtydancer700 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cocalar?! De ce?! La 30 de grade cum ar trebui să mă îmbrac?! Ca acum, din cap pana in picioare, sau mai lejer? Si precizez ca ma îmbrac in functie de circumstante, în cele "oficiale" mai casual, iar in cele "neoficiale" cam ca la plaja. Sper sa înțelegi.

| Violleta2022 a răspuns (pentru dirtydancer700):

Pentru plaja, chiar esti imbracat adecvat: maieu, slapi, pantaloni scurt, dar pentru oras, mi se pare total inadecvat, putand purta ceva mai decent, decat slapi si maieu, mai ales daca iesi cu o fata la plimbare sau intentionezi sa agati o fata.
Cum este clar ca nu iesi la 30 de grade sa te plimbi, ca nu-i nimeni nebun sa faca asta, la temperatura aia te duci la plaja, sau stai in casa la racoare.
Vezi ca se gasesc pantaloni de in, care merg vara. Sunt comozi si foarte populari, in plus, arata decent pe strada.

| Frank51 a răspuns:

Nu schimbi tinuta? Adica tot pantaloni 3/4 porti? Incerc sa imi imaginez pantalonii aia, si sunt oarecum ciudati, nu prea se mai poarta(eu cel putin nu prea am mai vazut). Oricum depinde de corpul tau cum sa te imbraci. Nu pare iesita din comun tinuta dar iti recomand sa porti si pantaloni scurti din material, sau chiar blugi(tot scurti).

| giulia283 a răspuns (pentru Frank51):

Tu stii ce inseamna 3 sferturi?

| dirtydancer700 a răspuns (pentru Frank51):

Stai linistit, nu sunt din aia ca acum cativa ani.Imi vin cam la 3 degete deasupra genunchilor.Si pot sa fie gri, rosu-închis, cu modele ca cei pentru plaja etc.Nu sunt cu buzunare pe picior ca pe vremuri...

| Frank51 a răspuns (pentru dirtydancer700):

Pai din astia port si eu, imi plac foarte mult, am si treningi si blugi si alte materiale, si le asortez cu tricouri.

| Frank51 a răspuns (pentru giulia283):

Am stat si am cautat acum. La ambele cautari pe google imi apar aceleasi rezultate. Trei sfert si scurt este cam acelasi. Eu credeam ca pantalonii trei sfert vin mai jos de genunghi, poate asa era inainte, acum imi dau aceleasi rezultate.

| LPCTSTR a răspuns:

Umm...
Nu eşti deloc ciudat, absolut deloc...

| aXy99 a răspuns:

Te imbraci normal.
Poate e mai slab parfumul sau te dai cu prea mult deodorant.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Papuci de casa? laughing Nu inteleg la ce te referi prin papuci

| dirtydancer700 a răspuns (pentru supadeceapa):

Nu de casa, Doamne fereste! Flip-flop dar nu cu chestie d-aia între degete, cu o chestie dreptunghiulară care tine piciorul. Sper sa înțelegi, am vrut sa-ti las un link cu o poza dar nu ma lasa ca cică sunt prea multe puncte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca de aia. Parfumul are o tarie/intensitate, deodorantul alta. Sau poate cine stie, esti unul din aia care da cu parfumul pe haine, nu tot pe piele.

| dirtydancer700 a răspuns (pentru anonim_4396):

Dacă sunt îmbrăcat în maiou, si chiar tricou daca intru in contact cu persoane importante ma îmbrac in tricou si adidași.Si ma dau cu parfumul pe gât.

| Iunix a răspuns:

Poartă tricou în loc de maieu.
... cu ce te deranjează?
Poate de dai cu mai mult deodorant decât cu parfum.

| MadalinG99 a răspuns:

Umbla asa cum iti place tie, n-ai stres.