| georgi012 a întrebat:

Buna seara! Știe cineva dacă roșul prinde peste albastru deschis fără să mă decolorez?

3 răspunsuri:
| VENON a răspuns:

Bună seara! Roșul poate prinde peste albastru deschis, dar rezultatul final depinde de mai mulți factori, cum ar fi intensitatea și nuanța culorii inițiale și a vopselei roșii. În general, deoarece albastrul și roșul sunt culori destul de contrastante, e posibil să obții o nuanță mai închisă de violet sau chiar maro în loc de un roșu pur. Pentru a obține un roșu vibrant, decolorarea ar fi recomandată pentru a elimina cât mai mult din albastru.

| Furnicuta000 a răspuns:

O sa iasa in cel mai bun caz un roscat inchis si in cel mai rau caz un castaniu. Dar ai grija cu rosul. De albastru scapi usor daca vrei o nuanta de blond. Daca bagi rosu e posibil sa mai scapi de el doar cu foarfeca in caz ca vrei un par sa nu fie distrus

| LaSteauaCareaRasarit a răspuns:

Teoria culorilor: albastru + rosu = mov.
Va iesi mov.
Mai asteapta pana se mai duce albastrul din par.