| aaanamariaaa a întrebat:

Bună seara TPU. Aveți idee de unde cumpăra site-urile gen ( cegagica.ro Și Cochețica.com) cosmetice/makeup engros la preț mic? Exceptând site ul (bazarulonline.ro) ca de acesta știu, dar aici sunt doar o parte din produsele de machiaj pe care le au fetele pe site uri. Nu întreb sa deschid site sau ceva ca nu mi permite timpul și nici bugetul de asemenea achiziții, în caz ca mi ar tine cineva lectura ca astfel de produse nu sunt bune și poate sa cumpăr mai scumpe ca sunt mai bune. Nu toți ne permitem makeup din sephora, ma rog nu detaliez. Continuând, nici pe Temu nu am găsit produsele pe care le au fetele pe site, nici pe aliexpress (doar vreo 5 produse). Deci? Are cineva idee? Mulțumesc mult

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Probabil din astfel de locuri:

https://youtu.be/G-VsdEy9IF8?si=Ber5VbEkxehfYJqO

| aaanamariaaa explică (pentru dullcat):

Bold of you to assume i would understand anything, but luckily i did, so here s my statement:
După cum am și menționat, ca în caz ca mi ar tine cineva o lectura sau ar menționa ceva despre produse fiind proaste/chinezării, periculoase etc. Aia cu fake urile, da am înțeles. Si am înțeles și intenția ta, iti mulțumesc și pentru avertisment. Dar, eu am întrebat de produse angro, gen, firma lor, ca este Ushas, ca este Febble, eveline sau Tlm, etc. Eu m-am referit la branduri ieftine, în genul produselor de pe Cochețica.com (dacă vrei te poți uita, sa vezi ca idee la ce ma refer). Nu eram și nu sunt în căutare de fake uri. Care clar ca sunt periculoase, pretinzând a fi acel brand pe care îl copiază, si punând ca lista de ingrediente, lista ingredientelor produsului high end, ca să para legit, nu sa para fake. Rezultând, ca da, sunt periculoase, nefiind trecute într-adevăr adevărata lista de ingrediente a acelui produs fake. Am înțeles intenția clipului. Eu oricum nu intenționăm sa folosesc chiar ultima speță de chinezărie, de iti e frica și sa le ții în mână. Ci strict la cele pe care le folosesc fetele pe site, știu ca sunt cât de cât safe și chiar de o calitate ok. Si la un preț bun de altfel. Din nou, mulțumesc pentru video oricum. Sper ca și tu ai înțeles ce am întrebat eu și ce anume cautam, ca eu am înțeles ce mi ai recomandat tu

| dullcat a răspuns (pentru aaanamariaaa):

Prefer sa presupun ca lumea stie engleza, deci da, mai trimit si din astea. laughing Am inteles si de aceea am zis ca probabil le iau la preturi en gros de pe piata neagra de makeup, daca ii poti zice asa.Considerand ca ai mentionat de Temu, Aliexpress si altele care vin din China, cu o posibila origine dubioasa, adica fake, am vrut sa atrag un pic atentia asupra problemei.Ma bucur daca te-ai uitat.Chiar si asa, persoanele fizice nu prea au acces la astfel de distribuitori en gros, ci sunt limitate la a cumpara de la distribuitori, cu preturi umflate, evident.

| ZokoZEW a răspuns:

Cosmetice și produse de machiaj la prețuri mici în cantități mai mari, Alibaba sau DHgate.

| aaanamariaaa explică (pentru ZokoZEW):

Imi par chiar scumpicele și acolo, pe alibaba. M am uitat ca idee, dar sunt preturi exact ca la noi pe site urile românești. Mulțumesc oricum