| mariucaaa28 a întrebat:

Vreau si eu o schimbare temporara pentru par. M-am gandit la niste suvite roscate.Nu vreau sa pun vopsea pe par, as vrea ceva gen cum sunt albastrul de metil si violet de gentiana. Este vreo solutie care sa dea culoarea rosie(visiniu), si sa nu arda foarte tare parul?

2 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Roşu castelani, îl găseşti tot la farmacie, acelaşi preţ cu albastrul de metil şi violetul de genţiană. Pe păr blond - iese roşu intens şi posibil să păteze, dar se curăţă după 10-12 spălări. Păr şaten- iese un roşu mai deschis iar pe păr castaniu închis şi mai închis- necesită 2-3 aplicări şi iese un roşu închis. N-o să se vadă prea mult, doar în lumină.Şi ţine până la 4-5 spălări. Nu arde părul, nuanţatorul da(deşi prinde mai bine).

| Adina981 a răspuns:

Te poti face cu nuantator ( nu are amoniac ) sau cu castellani
http://nefertitynymphe.blogspot.ro/......u-par.html