| claudia2058claudia a întrebat:

Buna seara, TPU.
Am o intrebare la care am nev de parere..de preferat pareri serioase.
Am 19 ani, in cateva luni fac 20.
Cand eram mica (0-5 luni) am fost operata. Operatia e de la buric in sus pana pe la jumătatea absomenului.
Intrebarea este, credeti ca este ok sa imi fac pierce in buric, daca asta inseamna ca gaura sa vina fix prin operatie?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este ok in buric!
Daca este ceva unde nu este recomandat sa se puna cercel este taman buricul, nici macar celor perfect sanatosi, fiindca este un centru al corpului care se poate infecta si poti fce septicemi si murii.
Baga-ti cercei in urechi, nas, sparnceana, degete, picioare dar niciodata in buric!

| ioana748 a răspuns:

Prin cicatrice, adica...
Da, nu este nici o problema.
Daca se va infecta nu va fi din cauza operatiei de acum 20 de ani, va fi pentru ca asa se intampla de cele mai multe ori la piercing-ul din buric.