| AlexutzaDragutza a întrebat:

Sper sa ma ajutati si pe mine.Deci am 12. ochi caprui, parul brunet spre castaniu, 63 de kilograme(stiu sunt exagerata), 1.60 inaltime. Ce as putea face sa slabesc si sa scap de celulita care o sa ramana bine oricum am putina si acum. A si am tenul foarte gras si cu cosuri stie cineva leacuri facute in casa. A-si dori daca se poate sa-mi lasati un program strict care sa functioneze.Cam 20 de kilograme a-si vrea sa slabesc pana incepe scoala.Multumesc

Răspuns Câştigător
| xdIoanaBuzilaxd a răspuns:

Pai eu zic sa tii dieta cu lamai.cand tie foame mananci o jumatate de lamaie asta este cel mai eficient dar daca vrei unul mai usor ca asta este greu poti sa tii dieta cu fructe.iti alegi un fruct de exemplu portocala si fructul acesta il mananci toata ziua in orice cantitati si nu uita sa bei 2 l de apa(cu dietele astea slabesti 1 kilogram pe zi deci daca vrei sa slabesti 20 de kg atunci tine dietele astea 20 de zile). si sa faci mult sport(spor la slabit)

pentru cosuri este foarte bun otetul daca te dai in fiecare zi si sapunul sau malaiul(pentru punctele negre). astea sunt facute in casa daca vrei altceva poti sa-ti iei de la farmacie produse clearasil la 10. 60 lei.curata tenul in totalitate.

sper ca ti-am fost de folos:X

fundita? plizzzzzzzzzzz ca m-am chinuit mult sa-ti scriu toate astea!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu te lua dupa and3bye, vrei sa-ti zapacesti ficatul? renunta la prajeli, cartofi prajiti, oua ochiuri prajite, carne prajita etc., painea este foarte importanta sa o maninci cite 2 felii la masa, dulciuri mai putine sau daca nu poti mergi la super marchet si gasesti dulciuri pentru diabetici, consuma numai apa plata, carnea trebuie sa fie fiarta sau la gratar, deaseamenea sosurile trebuiesc excluse, dar trebuie sa nu urmezi un regim drastic deoarece poti avea probleme cu tiroida, in rest fa multa miscare mai ales seara

| Crazy Penguin a răspuns:

Ca sa slabesti trebuie in primul rand sa ti regim, si sa alergi.Asa vei slabi cel mai usor si mai rapid. Pentru cosuri ar trebui sa te duci la dermatolog sa te consulte, si iti va da el ce trebuie in functie de cat de grav e... e cel mai sigur asa

| stefan227 a răspuns:

63 de kilograme nu e mult este chiar normal, mai ales la inaltimea ta.eu am avut tot cam asa cand am fost mai mic si aveam 1, 60 si cevatongue. dar daca vrei sa slabesti fa-ti niste ceai de tei cu lamaie si umple o sticla de 2 litri pune-l intr-un vas cu apa rece si lasa-l asa vreo jumatate de ora. apoi sa-l bei intr-o zi, asa poti sa elimini si toxinele din corp pentru ca daca slabesti nu inseamna ca esti si sanatoasa. poti sa faci orice fel de ceai nu neaparat de tei, dar ala imi place mie si iti recomandtongue.sa faci asa vreo doua luni si ai sa vezi rezultatul. totusi 20 de kilograme este cam mult.indicat ar fi sa slabesti 5-6 kilograme maxim mai mult nu pentru ca devi anemica.bafta:p

| Loey a răspuns:

Buna! Cea mai buna dieta pentru a slabi esti sa mananci orice vrei tu dar PUTIN SI DES. si combinata cu sala. de cel putin 3 zile pe saptamana. si ai sa vezi rezultate.winking. dar sa nu mananci mancaruri foarte grase. a si a 2'a intrebare cu cosurile. sunt multe creme pentru cosuri. tonifiaza'ti fata si aplica o crema pentru cosuri... nu prea stiu o crema buna. fiindca nu folosesc. dar cel mai bine e sa te duci la un dermatolog.
Sper ca ti'a fost de ajutor raspunsul meu, pupicei:*:*