| Anne07 a întrebat:

Buna happy stie cineva vreo crema sau masca pentru pete ramase de la acnee? nu mai suport sad

20 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Incearca Cutaden. Cosmeticiana mi-a recomandat-o, si este in jur de 10 lei. big grin

| HolyPotato a răspuns:

Încearcă cremele cu extract de melc de la herbagen. Îți spun din proprie experiență că dau rezultate. Eu am folosit una nepotrivită tenului meu, una pentru riduri și ten sensibil și tot m-a ajutat să scap de cicatrici urâte lăsate de acnee. Acum vreau să-mi cumpăr una potrivită tenului gras să scap ca lumea de ele.
www.herbagen.ro

| Anne07 explică (pentru HolyPotato):

Multumesc pentru raspuns..nici eu nu stiu cate am incercat si cate vizite la dermatolog si bani cheltuiti sad

| HolyPotato a răspuns (pentru Anne07):

Mda...la fel și eu, e trist că produsele promit multe dar te alegi doar cu banii dați.

| Anne07 explică (pentru HolyPotato):

E foarte trist sad

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Ai încercat cu zeamă de lămâie?
Dacă nu merge vorbeşte cu farmacista, va şti ce şa îţi dea.
Numai bine!

| Anne07 explică (pentru MadRaven):

Da am incercat, dar degeaba.

| MadRaven a răspuns (pentru Anne07):

Ai vorbit cu farmacista?

| Anne07 explică (pentru MadRaven):

Nu am vorbit...acum folosesc o crema cu argila, un sapunel si ulei de ceai verde happy

| Deliadelias a răspuns:

Crema de galbenele este f buna pentru semnele ramase de la cosuri :*

| Anne07 explică (pentru Deliadelias):

Am incercat unguentul de galbenele, dar degeaba... sad off

| uglymermaid a răspuns:

Crema Retin-A. E cea mai bună şi accesibilă cremă pe care am încercat-o. e vreo 21 de lei dar din păcate nu se mai găseşte în românia. din toamnă o să se readucă. crede-mă că după o săptămână-două o să vezi rezultate happy.

| Anne07 explică (pentru uglymermaid):

Ce pacat ca nu se mai gaseste acum...o voi cumpara din toamna.Multumesc mult :*

| itspancake a răspuns:

Ai grijă, crema de gălbenele este un pic mai periculoasă decât pare în exces. Gălebenelele ajută cel mai mult la dispariţia petelor. Stai la aburi. (adică fierbe-ţi ceai de gălbenele şi pune-te cu faţa deasupra ibricului cu un prosop deasupra capului aşa încât să ţi se deschidă îndeajuns porii).

| Anne07 explică (pentru itspancake):

Multumesc mult pentru aceste sfaturi minunate :*

| itspancake a răspuns (pentru Anne07):

Oricând :*

| alicegril a răspuns:

Pentru a scapa de petele de la acnee ai nevoie de un scrub mai abraziv pe care sa il folosesti de doua ori pe saptamana.Eu personal ti l-as recomanda pe acesta :http://www.lush.ro/......p1441.html
Mai poti folosi si o perie de fata tot de 2 ori pe saptamana(o gasesti in sephora sau douglas).
O data pe saptamana sa-ti aplici o masca cu efect de albire, eu zic sa o folosesti pe cea de la mario badescu.
Ai mai putea face sedinte de dermoabraziune care ajuta foarte mult pentru aceasta problema. Sper ca te-am ajutat! :*
Aici ai un video cu mai multe detalii :http://www.youtube.com/watch?v=-a6kb8zvDWA

| Anne07 explică (pentru alicegril):

Scrubul il gasesc la farmacie? happy

| Paula_Farkas_1973 a răspuns:

Buna! eu personal am avut mari probleme cu acneea, nu au reusit nici dermatologii si nici cosmeticienele sa ma salveze! aratam oribil! am reusit totusi sa scap de ea, culmea, cu ajutorul unei cosmeticiene! lucreaza numai pe baza naturista, prima sedinta a durat aproximativ 3 ore! imi curgeau lacrimile de atata durere, dar nu m-a lasat sa plec pana nu a terminat! mi-a spus sa ma spal pe fata cu otet de mere si apa plata, combinate, in cantitati egale, cu un buretel demachiant.eu ma sterg prima data de mizeria acumulata si de sebum,apoi mai folosesc un buretel,sa fiu sigura ca nu raman impuritati, dupa care nicidecum nu ma sterg cu prosopul, ci cu servetele(rola). parul lung pe cat se poate sa nu fie pe fata! apa de la robinet e dura, e de preferat sa nu o folositi. oricat de ciudat vi s-ar parea combinatia de otet cu apa, credeti-ma ca da rezultate 100%! dar e important sa gasesti cosmeticiana care sa te trateze,asa n-ai facut nimic,bani aruncati in vant! pentru cicatrici mi-a dat o solutie naturista ce se fabrica doar in farmacii,miroase ingrozitor, si trebuie sa stai cu ea toata noaptea, dar din pacate nici in ziua de azi nu stiu ce am folosit fiindca nu a vrut sa imi spuna! am mers cu solutia prin farmacii, sa aflu ce e, dar nu mi-au putut spune cat timp nu am reteta.la ea costa mai mult, si aflasem ca o ia din farmacie la jumate de pret...si-a facut efectul, aproape ca nici nu se mai vad, daca aveam bani sa continui tratamentul, aveam tenul curat ca lacrima... daca stie cineva ceva despre acea solutie, o rog sa imi dea detalii.multumesc.

| Anne07 explică (pentru Paula_Farkas_1973):

Iti multumesc foarte mult :*