| anonim_4396 a întrebat:

stiti ca tunci cand truchezi o poza poti truca si decorul : sa-l piu in dungi, cercuri sau ceva de genu, Am programe care imi place cum ma modicfica pe mine dar nu si decorul. Ce programe stiti care sa faca asa ceva frumos?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Photoshop cs4. Este cel mai bun!

Răspuns utilizator avertizat
| enam2000 a răspuns:

Photoshop este una din numeroasele optiuni insa aceasta este cu sigutranta cea mai cunoscuta si costisituare pe deasupra. Eu iti recomand un program gratuit GIMP foarte asemanator cu photoshop (doar un profesionist isi poate da seama ce are in plus photo... fata de GIMP - un program de altfel recomandat incepatorilor ce doresc sa se perfectioneze)Aici http://www.videotutorial.ro/? p=1367 gasesti tutoriale video de calitate, in limba romana, despre cum poti sa modifici in orice mod doresti o poza (te decupezi pe tine, te plasezi intr-un alt decor pe care de asemenea il pti modifica dupa bunul plac). Doua lucruri sunt esentiale (indiferent de program inclusiv photoshop-ul si GIMP) pentru a avea niste trucaje reusite: rabdarea si imaginatia. Iti urez succes!

| dafa a răspuns:

Photoshop si photoscape