| scarlett_3443 a întrebat:

stiti cumva daca aparatele electrice de ras pentru barbati ( pentru fata) merg si pentru femei? pentru picioare normal.
Eu nu suport deloc aparatele pentru femei si as vrea sa incerc altceva. Astept raspunsuri :*

Răspuns Câştigător
| DanAmarandei a răspuns:

Nu prea functioneaza... Principiul este ca firul de par (scurt si aproape perpendicular pe pielea de pe fata barabatilor) intra intr-o "sita" in spatele careia se afla un "cutit" ca a masina de tocat care "reteaza" firul de par. Dar datorita acestui principiu, e greu sa prinzi firele de par care nu cresc perpendicular pe suprafata pielii asa cum sunt firele de par de pe picioare. Si totodata, aparatele de ras taie firul de par, nu-l smulg, ceea ce inseamna ca ar trebui sa te razi zilnic.

5 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Ai putea sa incerci o penseta electronica. Functioneaza ca o masina de tuns, decat ca iti ia firul direct de la radacina. Si sunt si destul de rapide.
Bafta!

| 1Q a răspuns:

Nu nu sunt bune pentru femei te irita foarte tare, incearca o crema depilatoare sau benzi de epilat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este mare diferenta intre cele doaua. Aparatul barbatesc, doar reteaza firul de par, nu il smulge din radacina.Folosindu-l,vei intari si indesi firele de par.Nu folosi, pentru binele tau! Numai bine.

| Demika a răspuns:

Din cate stiu sunt aparate de ras pentru femei, dar nu stiu sigur daca aparatele pentru barbati sunt bune. In orice caz mai sunt si alte metode. Nici eu nu suport durerea aparatului de ras, dar am incercat cu crema si sincer iti spun ca sunt foarte multumita. Singura problema este aceea ca trebuie sa te epilezi mai des. Ar mai fi o solutie ceara...sunt mai multe feluri (rece, calda). Dar mai presus de toate cea mai buna idee este cea de a te duce la un/o cosmetician/a. Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti cu mama ta sau sora daca ai. Sper ca ti-am fost de ajutor.happy

| AngelCrystals a răspuns:

Daca vrei sa-ti faci numai zgarieturi pe picioare, le poti folosi.