| deutza a întrebat:

Stiu ca e o intrebare prosteasca, dar cum se fac moatele, stiti cum iti ondulezi parul cu hartie.Bine am citit cum se face si am vazut si desen, dar nu prea imi pot imagina.Nu imi puteti da un video sau sa-mi explice cineva mult mai detaliat? Multumesc!

3 răspunsuri:
| Bianqita a răspuns:

Iti spun eu o metoda si scapi mai rapid, asta daca ai parul mai lung putin.Deci...il umezesti putin si pe un cordon de la un halat de baie infasori o bucata de ziar apoi iti infasori parul in jurul cordonului(mai explicit desi nu prea imi iasa, pui cordonul pe varfuri si rulezi) apoi strangi in nod. E usor si iasa super! Bafta! :* Nu prea e la subiect, da' merge. big grin

| baby96 a răspuns:

Hey buna.:*. pai trebuie intai sa-ti faci "moatele". iei o bucata de material, km de 10 cm, nu foarte lata si apoi o infasori intr-o bucata de ziar sau de prefarat in staniol. iar apoi incepi de la varful suvitei de par si o "rulezi" pana unde doresti sa fie buclele.ps: sa ai parul umed si sa-ti stea si mai bine, aplica-i putina spuma:*byee... sper ca ti-am fost de folos:d:*

| ēน a răspuns:

Deci aici ai un video cum sa faci bucle cu placa http://www.youtube.com/watch?v=8Y2kMXdcZbU iar aici http://www.youtube.com/watch?v=8Y2kMXdcZbU cum sa iti faci bucle cu feonul.si cu peria. sper ca te fa ajuta rasp meu:*