| mihaitza001 a întrebat:

sunt baiat si am 17 ani si as vrea sa va cer ajutoru...mereu imi apar cosuri pe barbie si puncte negre pe frunte cu ce tratamente pot sa-mi curat tenul. Va rog frumos

6 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Pentu cosuri it recomand argila sau ivatherm akne syt, Iar pentu puncte negre, plasturii pentu puncte negre, uite aici un articol despre ei:
http://polly-lena.blogspot.ro/2012/11/plasturii-pentu-puncte-negre.html

| oanagh a răspuns:

Pentru cosurile de pe barbie poti sa iti pui o masca cu argila, o tii cam 20 min si dupa aia clatesti. sunt la farmacie pliculete cu argila cosmetica. sunt usor de folosit, scrie pe plic ce si cum sa o folosesti. si daca nici asa nu trece, poti incerca un tratament mai puternic, ceva de la avene.

| mihaitza001 explică (pentru oanagh):

Am sa incerc...multumesc mult si din cat in cat timp sami aplic masca?

| oanagh a răspuns (pentru mihaitza001):

Scuze de intarziere, acum am vazut.
pai scrie pe spatele plicului cu argila, cam o data pe saptamana in mod normal, dar poti sa incerci sa-ti pui si de 2 ori pe saptamana, dar sa-ti iei si o crema de fata hidratanta pentru tipul tau de ten. sper sa te ajute!

| russeld a răspuns:

Operatiie cu laser

| Emysor a răspuns:

Date cu spirt ca trece!