| anonim_4396 a întrebat:

Buna sunt baiat si ma intrebam cum as putea sa scap de cearcanele acelea negre
ele sunt ereditare pentru ca si mama are la fel ca mine, damiti va rog niste sfaturi ( funda)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iti zic din proprie experienta ca toate fructele si prostiile nu sunt bune.
Crema de ochi pentru cearcane am folosit timp de 4 luni fara rezultate uimitoare, si minunatia a costat 250 lei, 15 ml.batting eyelashes:X
Incearca sa te asiguri ca bei 2-3 litri de apa. Si ar fi indicat sa iti faci si analizele. Asa preventiv sa vezi daca ai vreo lipsa.
Eu citisem ca a dat rezultate in vreo 5 luni uleiul de migdale dulci aplicat ca atare seara si de cate ori mai avem ocazia. Intra in piele mai repede ca uleiul de masline. Ar fi indicat sa dai si pe la oftalmolog. Si un aport mai mare de fructe si legume ar fi indicat. Axeaza-te in special pe spanac si varza. PS : te asigur ca spanacul crud cu putina lamaie nu are acelasi gust cu cel preparat termic. Asa, in caz ca ai fost si tu obligat sa mananci la gradinita mlastina aiabatting eyelashes.

Cam atat, si ar trebui sa folosesti o protectie solara pentru ten, un SPF 50 pentru ca soarele favorizeaza productia de melanina ( se pigmenteaza zona ).

Bye'bye

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

PS : inainte sa te culci si cand te trezesti bea un pahar cu apa. In timpul noptii se pierd lichide. Si ti-ar prinde bine si niste vitamine efervescente happy.

6 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Nu sunt ereditare, cearcănele apar din cauza oboselii și a lipsei de somn.

| otylyaotty a răspuns:

Singura solutie e sa mergi la medic, nu te lua de pe alti sa faci cine stie ce masti sau sa-ti pui legume si altele pe fata, nu dau roade la astfel de cearcane.

| denisa123456 a răspuns:

Pliculete de ceai de musetel fierte si racite, si feli de castravete, si mai multa odihna un program de odihna echilibrat incearca asa daca nu apeleaza la un medic.succces

| Mellanise a răspuns:

Numai prin chirurgie plastica pentru ca cearcanele le-ai mostenit nu le-ai dobandit pe parcurs happy

| Cyp12 a răspuns:

Am auzit undeva ca trebuie sa pui cuburi de ghata pe cearcane