| Geoco_Ramona_1989 a întrebat:

Sunt bruneta si vreau sa imi fac suvite roz, ma poate ajuta cineva? Ce ar trebui sa folosesc? Mersi!

4 răspunsuri:
| cat a răspuns:

Poti incerca si niste extensii roz si asa nu iti afectezi nici parul tau.

| CezaraEM a răspuns:

Nuantator stiu ca se foloseste, dar problema este ca se va curata pe fata de perna, pe haine, si nu prea merita, si dureaza putin sad te sfatuiesc sa te faci altceva, poate roscat, mai deschis, incearca asa, bafta, funda?

| VelvetLight a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa mergi la un salon. Nu iti recomand sa te vopsesti singura pentru ca mai intai trebuie sa iti decolorezi suvitele pe care le vrei roz, trebuie sa ti le faci blonde. Decolorantul iti poate arde parul daca nu stii in ce concentratie sa il aplici, iar parul ti se va rupe si va cadea. whistling La salon, personalul de acolo va sti exact cat de concentrat trebuie sa fie decolorantul pentru tipul tau de par(subtire, uscat, moale), depinde la fiecare persoana in parte kiss dupa ce iti vei decolora suvitele blonde vei putea aplica exact nuanta de roz pe care ti-o doresti si va iesi superbbatting eyelashes Dar de cele mai multe ori vopseaua incepe sa se decoloreze dupa 4-5 spalari, depinde si de calitatea eibatting eyelashes Sper ca am fost de ajutor, te-am pupat! kiss >big grin

| VelvetLight a răspuns (pentru VelvetLight):

Daca ai parul subtire s-ar putea ca coafeza de acolo sa iti recomande un tratament pentru par, dar poti folosi si masti de par preparate in casa pe baza de ulei de masline, galbenus de ou si banana big grin Poti folosi si un balsam de par, ti-l va descalci usor si il vei avea la fel ca inainte. Dupa decolorare parul oricum ti se va arde putin, dar daca mergi la un salon profesional nu vei avea probleme.