| Alii26 a întrebat:

sunt creola, adica am tenul cam inchis, ochii caprui spre negru, am parul scurt, putin peste umeri, tuns in scari si breton pe o parte.Este putin ondulat.As vrea sa va intreb ce suvite mi s`ar potrivi, ce culori.Imi puteti da cateva site`uri cu poze sau link`uri? Si cum sa mi le fac, eu asa dori sa imi fac doar pe breton suvite, credeti ca mi-ar sta bine? Dar vreau sa imi spuneti si ce nuante mi s`ar potrivi daca am tenul inchis la culoaretongue.

multumesc

6 răspunsuri:
| cosmina16 a răspuns:

Blonde:X

Da nu blond deschis, un blond mai inchistongue

| Jhoanna a răspuns:

Daca esti creola niste suvite rare blonde ti s`ar potrivi perfecthappy. Sa nu faci greseala sa iti faci suvite doar pe bretonno talking

| kittycat_9803 a răspuns:

Suvite albastre big grin

| patty32 a răspuns:

In primul rand blonde:D
Sunt in acelasi timp si cele mai usoare, pentru ca trebuie doar sa-ti iei decolorant si oxidant de la magazin [eu am la toate alimentarele din zona:D] si atat :D
http://i27.photobucket.com/albums/c168/ioannaraluka/suvite.jpg
mai poti incerca verzi, roz, rosii, albastre daca ai curaj :))
Dar la astea trebuie intai sa decolorezi[cum am zis mai sus, cu oxidant si decolorant] si apoi sa dai cu vopsea[in general am vazut nuantator colorat] :)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate ati vazut tigancile alea cu suvite blonde? nu! ai tenul mai inchis, si trebiuie orice culoare in afara de blonde...sunt 2 extreme nu o sa iti stea bine te asigur.incearca mov sau albastru si in cel mai rau caz roscate dar nu blonde

| irinuca_6056 a răspuns:

Deci dupa parerea mea e de prost gust sa fi satena cu suvite blonde...
incearca cu negru albastrui, roscat sau fa-ti doar varfurile brunete...succes
( si eu am cam aceleasi trasaturi fizice...hee hee... ce coincidenta!)