| LeeJiEun a întrebat:

Sunt fata si am 16 ani. As vrea sa imi fac dreaduri dar nu sunt sigura ca mi-ar sta bine. Am parul pana la umeri dar am auzit ca se pot pune si extensii deci nu e o problema.
As putea afla cumva daca mi-ar sta bine sau nu?
Si sa zicem. imi fac iar apoi vreau sa le desfac. Parul meu va fi mai rar?
Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| rocket1204 a răspuns:

Dredurile se desfac foarte, foarte greu, iar produsele care ti le desfac fara sa iti afecteze parul sunt fabricate numai in Africa, deci sunt costisitoare. Mai bine mai astepti sa iti creasca parul deoarece cu lungimea pana la umeri iti faci dreduri de numai cativa centimetri, iar restul vor fi numai extensii pe care dai alte gramezi de bani. Va fi ca si cum vei avea numai par strain in cap. Ce trebui sa iei in considerare este faptul ca dredurile se spala greu, dupa un timp la baza lor se strica si arata inestetic si se si usuca foarte greu. Gandeste-te la calatorii cand va trebui sa te speli si cat timp vei sta cu parul ud. Pentru ca aceste codite de dreduri sunt groase de multe ori dupa cativa ani, din cauza ca stau mult umede la interior, poate aparea si mucegai sau un aspect nesanatos al parului din interiorul dredurilor. Iti poti face o poza apoi sa o editezi pe calculator punanadu-ti dreduri.