| yioana a întrebat:

sunt ioana, de cateva zile m-am gandit ca vreau un pierce in limba... ( o sa fie parintii plecati o cam 3 saptamana si e sansa mea sa-mi dau), Vreau sa va intreb daca ma doare asa de rau daca imi dau singura! nu am mai dat niciodata dar nu mi se pare prea complicat! e foarte riscant sa-mi dau singura? aaa si inca ceva... daca se va desumfla limba parintii mei isi vor da seama de pierce? astept cat mai multe pareri!

11 răspunsuri:
| aangelia a răspuns:

Mi se pare cel mai urat sa ti faci pierce-uri pe fata :-&
mie personal imi place in buric happy

| Fury a răspuns:

Pai nu mi-am facut eu dar mi-a zis o colega ca si-a facut nu stiu unde si a costat 5 lei mai bine iti face cineva care stie ce face decat tu singura. Cat despre durere nu te doare cand iti face pierce-u ci dupa ce trece efectul anestezicului, te va durea vreo 2-3 zile, dar nu este asa de rau, adica este suportabil.
Succes

| Bulinăăă a răspuns:

Este risacant dar daca te duci la salon nu prea cred ca are ce sa s eintample

si eu vreau sa imi dau. si incerc sa caut biluta de culoarea limbii nu se observa asa tare cand vb si il poti ascunde

de durut nu doare.

| RoberT_2406 a răspuns:

Daca intepi nervul limbii iti poti pierde mobilitatea sau simtul gustativ!

Mergi la un specialist!

E mult mai dureros decat gaurile din ureche. Spre deosebire de ureche, limba este un muschi, deci asfel este mult mai puternic vascularizata si are mai multi centi nervosi. Prima zi nu o sa fie asa dureros, insa urmatoarele in urmatoarele 3 te ve intreba daca a meritat cu adevarat sa ti`l pui.

Un cercel in limba nu e cu nimic mai atractiv decat o limba normala... Iti poti sparge maselele sau te poti ineca cu cercelul.

Iti e mai bine fara:
1. Scapi de o batuta, asta in cazul in care vor afla parintii tai.
2. O sa ai dinti frumosi!

Ramane la alegerea ta. Succes!

| nuritza a răspuns:

Draga Ioana, nu vreau sa-ti interzic sau sa te sperii, dar daca ti`l faci singura sunt foarte multe sanse sa ti se infecteze! Du-te la un specialist care stie ce face! Si, rana facuta de pierce s`ar putea sa te doara cateva zile pana te obisnuiesti! Asta a fost parerea mea, sper sa-ti fi fost de ajutor!

| ATHOS a răspuns:

Am sa-ti dau un sfat frumoasa domnisoara : renunta la aceasta idee.
Caracterul si personalitatea ta sunt cele care pot sa-l castige pe Fat Frumos! Daca tu te vei modela in mod corespunzator baietii vor face coada la tine! Ma refer la baietii buni fiindca nu cred ca ii vrei pe cei rai. Iar la baietii rai chiar nimic nu conteaza!
Si-acum uita-te la mine : asa-i ca fac parte din categoria baietilor buni, educati, culti, destepti, iubitori, tandri, spontani, dragalasi,? Eu te plac pentru ceea ce esti!
Fii inteleapta, frumoasa domnisoara!

| Ponk a răspuns:

Daca nu ti-l da un expert ai o sansa de 80% sa te infectezi.Si da doare daca nu il da unde trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este riscant... pentru ca ai acolo multe vene, si daca nimeresti una risti sa iti pierzi gusturile sau nu stiu ce mai, de desumflat daca te dai cu lidocaina in fiecare zi sau cand te doare se desumfla de durut stai linstita ca nu doare, pe mine mai tare mo durut in buza decat in limba, si a da, daca vede parinti sau nu depinde unde ti-l faci, pe mijloc sau pe varf eu l-am avut pe mijloc, il am de 1 jumate si nu stie nimeni de el laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ti se pare prea de tot? nu crezi ca ar fi de ajuns unul in spranceana sau in nas? altii o sa zica ca si atat este prea mult. doamne mai avem un pic si ajungem ca indienii cu pene pe nas si alte chestii.gandeste-te ca limba este cel mai puternic muschi din corpul uman. nici chiar asa... faci ce vrei eu am vrut doare sa te ajut.

| ashley_4514 a răspuns:

Nu iti fa singura fiindca doare foarte tare in limbahappy+ oricum isi vorr da seama fiindca cand vorbesti ti se va vedea piercingul... sper ca am fost de ajutor

| yioana explică:

In buza mi-am facut singuralaughing l-am lasat 2 luni si ma plicisisem de el. Si inca ceva. ATHOS a zis ca imi fac pentru baieti... nu imi fac pentru asta... pur si simplu imi place mie happy Dar chiar nu trebuie sa fumezi? sau nu poti manca decat cu paiul?:O