| Gabiițțaa a întrebat:

Buna! Știu că nu e ok categoria dar mi se părea cea mai potrivită laughing
Acum o săptămână jumate mi-am făcut un mic tatuaj pe mâna. As dori din cunoștințe proprii, cei care v-ați mai făcut tatuaje, sa vă întreb după cât timp as putea sa merg la piscină? (știți cum e la orice piscina exista și clor) da știu ca tatuajul se vindeca abia în 2 sapt și ceva, dar am citit pe un site că abia în 2 luni și ceva am voie la piscină.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"după cât timp as putea sa merg la piscină? ...am citit pe un site că abia în 2 luni și ceva am voie la piscină"

că bine ai citit!

| Gabiițțaa explică (pentru sierra1):

Pe un site scria 2 luni, pe alte site uri scria ori 2 săptămâni, alții ziceau abia după o lună. Eu am pus o întrebare strict pentru cineva care ar ști sigur. Mulțumesc.

| RobertMoon a răspuns:

Eu am multe tatuaje și îți spun din proprie experiență că poți merge la piscina după o lună și jumătate măcar, deci ce ai citit tu e corect legat de faza cu 2 luni, dar chiar și atunci trebuie sa ai grijă mare deoarece riști să îl decolorezi și o să se vadă urat. Și să-ți dai pe el cu crema cu factor ridicat de protecție solară (50) și rezistenta la apă.