| crissa_2001 a întrebat:

Tocmai mi-am cumparat placa(Remington ceramica-teflon). Am folosit-o doar de 2 ori si la spalare imi cade prea mult par.Folosesc sampon Mandel de la Kallos si masca de par Carota(kallos)...nu stiu ce sa fac, sunt disperata. Daca imi cade in continuare asa parul am sa ajung cu 3 fire in cap :-s...si nu vreau.sad

Help me please!puppy dog eyes

Multumeschappy

2 răspunsuri:
| Inna_3043 a răspuns:

E din cauza placii! Nu o mai folosi,textura firului tau de par nu este adaptat cu mecanica placii si cu temperatura,,razatoare''a acestuia! Incearca samponul NEWTONE, poate fi comandat de pe net, si inainte de baie folosest o masca din ulei de masline (lasa'l sa actioneze 30 de min si apoi clateste'te),iar in fiecare seara, inainte de culcare, da'ti cu ulei de ricin pe tot parul (nu foarte mult ca sa nu arate uleios)si iti va creste

| bambolina07 a răspuns:

Lasa temperatura mai mica si nu o mai folosi asa des.si eu am aceeasi problema si am aceeasi placa dar o folosesc o data la 2 saptamani la temp medie