| Dobre_Andreea_2000 a întrebat:

Tocmai mi-am deschis culoarea parului folosind vopsea permanenta si nu imi place deloc. Dupa cat timp as putea sa il inchid in mod natural?

3 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

O să ți se ducă puțin vopseaua din păr în maximum 3-4 săptămâni, dar în totalitate nu poți scăpa de ea decât dacă te tunzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa il inchizi natural, doar folosind henna pe care nu o recomand. Este destul de complicat de folosit, iar daca nu iti place culoarea nu mai poti sa folosesti vopsea normala timp de 3 luni.

Poti sa folosesti nuantatorul loncolor ca sa-ti inchizi culoarea, contine ingrediente emoliente si nu o sa-ti afecteze foarte tare parul. Eu il folosesc de 8 luni si nu mi-a uscat parul si varfurile nu sunt afectate in mod special ( nu mi-am mai tuns parul de 1 an si 6 luni )

Parul meu e trecut cu vreo 5 cm de mijloc si folosesc 3-4 plicuri pe parul umed si stau 40-50 de minute cu el sau folosesc 2 plicuri pe care le amestec cu 100 ml de apa calda ca sa imi ajunga pentru tot parul si stau o ora sau o ora si douazeci de minute cu el. Cand folosesc doar nuantatorul parul este foarte fin, daca il lungesc cu apa este normal.

Nuantatorul imbraca firul de par in culoare. Si eu il folosesc ca sa scap de parte vopsita deschis pentru a reveni treptat la culoarea mea naturala.

In timp, cand tot parul tau o sa fie complet natural poti sa folosesti Color B4 ( il gasesti in magazinele DM sau poti sa-l comanzi de pe net ) care scoate pigmentul chimic de pe si din firul de par, ramanand culoarea ta naturala.

Multa rabdare iti doresc. laughing

| Andwta a răspuns:

In doua saptamani poti sa te vopsesti din nou. Daca nu ma insel, cred ca e scris si pe cutie. Dar sunt sigura ca la 2 saptamani.