| SoareleSpuneProstii a întrebat:

Acum 30 min am facut baie pe cap, inainte sa fac baie cu 2 ore cam asa mi-am facut bucle. Acum am parul mult mai cret decat de obicei. Este posibil sa fie din cauza buclelor?
Funda :*

Răspuns Câştigător
| rocket1204 a răspuns:

Da, este o probabilitate mare ca buclele sa fie cauza. Daca tu in mod natural ai paul drept, atunci va reveni la normal foarte repede si se va indrepta usor si natural. Parul devine cret sau cu bucle datorita continutului bogat de sulf din el. Cu cat firul de par are mai mult sulf in compozitie, cu atat este mai cret. Oamenii cu par ondulat, buclat si cret au sulf in par in proportii diferite.

1 răspuns:
| zed0mrt a răspuns:

Da, mai mult ca sigur din cauza buclelor. Daca ai folosit spuma sau fixativ e ceva normal.