| mikidelikkk a întrebat:

acum cateva zile am dat comanda pe internet de un fond de ten de la MAC, cand a ajuns coletu am avut "surpriza " ca fondu de ten sa fie foarte inchis pentru tenul meu, sincer nu imi vine sa-l arunc asa ca vreau sa stiu daca pot sa ii deschid nuanta, stie cineva?

Răspuns Câştigător
| Ironicnαme a răspuns:

Încearcă să îl pui pe o hârtie (sau chiar pe mâna ta) şi să pui foarte puţin, 2-3 picături micuţe, o cremă oarecare de la Nivea şi un fond de ten (dacă mai ai prin casă) destul de deschis, luminat şi amestecă-le. O să iasă bine, mai ales dacă ai tenul deschis. Presupun că ţi l-a adus pe cel de la MAC DARK, nu? E groaznic, este un fel de auto-bronzant.

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cumpara un fond de ten mai ieftin, cu cateva nuante mai deschis decat tenul tau si le amesteci pe cele doua. Daca mac-ul e mai inchis cu doua nuante, iei fondul asta de ten mai deschis cu doua nuante.

| Laura927 a răspuns:

Dacă pe chitanța cu care dovedește ca tu ai cerut sa zicem exemplu nr 1 dar ei ți-au trimis nr 5, poti trimite un mail si sa le explici problema dacă nu vor așa, suni la protecția consumatorului ( cred ca așa se numesc persoanele care se ocupa cu așa ceva) si faci Reclamație.
Nu te încerca sa i-l deschizi in niciun fel nu se merita.

| TheBlogger a răspuns:

Lasă-le un mesaj pe pagina lor sau sună la ăia de unde ai luat fondul de ten şi spune-le să îţi dea altul mai deschis. Şi bine-nţeles..nu vei plăti nimic deoarece a fost greşeala lor. Nu aveai tu de unde să ştii că ţi-l va aduce mai închis decât ai comandat tu.