| Utilizatorgoogle a întrebat:

Buna TPU, acum cateva zile mi-am facut un baleaj blond pe par brunet, dar din pacate nu a iesit cum mi am dorit avand o tenta de galben si putin verde. Daca merg la salon imi poate da culoarea naturala? Daca da, se duce dupa spalari, tin sa menționez ca am fost decolorata. Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| JustDeedee a răspuns:

Buna! Singura te-ai vopit? Daca da, cel mai probabil la un salon cat de cat ok te va putea ajuta sa iti repare, sa spun asa, acel balayage. Eu, de exemplu, am parul saten si mi-l vopsesc la salon o data pe an intr-un aramiu cu suvite blonde. Intr-un an radacinile mele se vad foarte bine! De fiecare data cand merg la salon dupa o perioada asa de lunga de timp, nici nu se vede diferenta intre parul care deja era vopsit si parul meu natural.

| Utilizatorgoogle explică (pentru JustDeedee):

L am facut la salon, dar din pacate nu ma prinde acest blond

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, era de asteptat sa nu iasa nimic pe un par negru. Nu, nici la salon nu se poate obtine fiindca nergul este foarte puternic si orice ai pune acum nu poate sa iasa perfect, in plus parul se arde, daca il mai decolorezi si va cadea.

| Furnicuta000 a răspuns:

La salon practic ar putea sa-ti faca ce culoare vrei tu. O sa bage niste amestecuri de vopsea si o sa iasa ce vrei tu, dar sub nicio forma sa nu te vopsesti tu acasa inainte sa te duci la salon ca te nenorocesti de tot

| newaccountbye a răspuns:

Trebuie să te duci la cineva foarte priceput. Dacă ești din București îți pot recomanda pe cineva care lucrează intr-un alt stil cu vopseaua și cunoaște orice despre matematica culorilor