| Nina92 a întrebat:

am 1, 70 si 60 de kg vreau sa slabesc pana la 55 vreau sa tin dieta cu mere dar nu pot sa ma abtin de loc! am incercat sa nu mananc dulciuri dar nu pot. ce sa fac? vreau sa devin photomodel nu model si PHOTOMODEL dar nu stiu ce sa fac si imi este frica ca o sa imi apare mai multe vergeturi le am pe fund si imi este rusine vara cand ies in bikini ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Hei.
Trebuie să mănânci sănătos şi să crezi în tine. Poţi mânca dimineaţa cereale cu lapte. care te vor sătura repede. Iaţi cereale fără ciocolată. La prânz ceva mai 'tare' ca să de ţină până seara. Iar seara un fruct, iaurt. Dar trebuie să mănânci cu 2 ore înainte să dormi. Pâine. nu prea multă. Deci nu deloc. nu prea multă.
Secretul să nu ai vergeturi este sportul. Poţi să mergi la o sală de sport sau poţi chiar tu acasă să faci abdomene, genuflexiuni. Poţi încerca pentru muşchii picioarelor şi săritura coardă. Sari ca mingea cu braţele în şolduri timp de 4-5 minute. Poţi încerca şi un sport cum ar fi dansul, karate sau altceva.
Oricum, sper să îţi fi fost de folos. şi baftă! Să te vedem pe coperta Vogue!

| Nina92 explică (pentru χZαнαяєℓ):

Multumesc mult, de maine o sa incerc sa fac mai mult sport si sa mananc mai sanatos, imi este foarte greu sa le vad pe toate slabe si frumoase in poze dar eu. de maine o sa incep si cum am spus multumesc mult!

| χZαнαяєℓ a răspuns (pentru Nina92):

Bravo, baftă!

5 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Daca pentru 5 kg te stresezi atat e cam tragic. Nu te agita cu vergeturi si alte cele pentru ca exista photoshop, toate fotomodele il cunoschappy

| Ghergel a răspuns:

Daca esti fata sa stii ca kilogramele trebuie sa fie mai mici ca cm de la inaltime cu 10 si tu ai dieta perfecta.

| Issa20sb a răspuns:

Am aceeasi problema ...aceasi inaltime, si kg si vreau sa ajung la 53 tongue
eu vreau sa incep sa tin o dieta cu calorii negative (da rezultate) si partea buna e ca poti manca (nu doar mere) big grin
Sport :chiar daca iti este "lene" uneori fa miscare .....cat poti. daca nu mergi la sala incearca niste exercitii pentru fese (ca sa iti tonifice fundul ) se pune circulatia sangelui in miscare si s-ar putea sa scapi de ele happy (daca iti doresti cu adevarat multa perseverenta si va da rezultate)