| babyblue23 a întrebat:

Buna TPU.Am auzit ca uleiul esential de rozmarin stimuleaza cresterea parului.Cum ar trebui sa fie folosit(cateva indicatii)? vot all iar cel mai bun raspuns primeste funda.mersi

1 răspuns:
| Crisa_4844 a răspuns:

Ingrijirea parului: uleiul si ceaiurile de rozmarin sunt larg utilizate pentru îngrijirea parului, în sampoane si lotiuni. Consumul regulat de ulei de rozmarin ajuta la stimularea foliculilor, drept rezultat, parul creste repede si mai puternic. De asemenea, se crede ca uleiul de rozmarin încetineste pierderea parului prematur dar si procesul de albire. Prin urmare, este un tonic excelent pentru persoanele cu inceput de chelie. Uleiul de rozmarin este benefic si pentru scalpul uscat si cu matreata. Masajul regulat al pielii capului cu ulei de rozmarin, hraneste scalpul si elimina matreata. În plus, daca este amestecat cu ulei de arbore de ceai si de busuioc poate trata problemele scalpului.

Funda?