| samii a întrebat:

Am fost la nunta la sora mea si am prins buchetul chiar nu aveam ce face ca sa nu l prind eu pentru ca imi cadea in cap, sincer! Am 15 ani si inseamna ca ma marit sau ce? Explicati mi si mie despre ce este vorba, va rog! funda; X

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Antichrist a răspuns:

Da, esti obligata sa te mariti cu un ornitorinc roz

| IIIIIIIIIIIII a răspuns:

Samii, nu iti fa griji, nu te mariti la 15 ani.
Nu iti spune un buchet de flori cand te casatorestiwinking.
Se spune ca cine prinde buchetul miresei se va marita prima dintre celelalte fete de acolo. Nu inseamna ca atunci. Si in plus, e doar o superstitie.:*
Funda?

| oanaX a răspuns:

Este doar o traditie.ar insemna ca tu vei fi urmatoarea care te maritihappydar repet nu te ingrijora e doar o traditie care se respecta si nu arata adevarul sau ghiceste viitorulhappy

| princesSheart a răspuns:

Se spune ca cine prinde buchetul, se va marita prima dintre fetele prezente la nunta, dar este doar un fel de superstitie, nu e ceva sigur laughing ar fi chiar ciudat sa te mariti la 15 ani.

| cotcodac4 a răspuns:

laughing)iti cadea in cap. se spune dar nu e adevarat sunt vorbe.la fel precum horoscopul si altele. stai linistita ca nu e adevarat...

| mihaellushh a răspuns:

Este vorba de o traditie.La nunta mireasa arunca buchetul cu flori iar cea care il prinde se va marita cel mai repede dintre toate.E doar un fel de mit, asa ca nu ai pentru ce sa iti faci griji.Chestia asta cu aruncatul buchetului e facuta mai mult pentru spectacol, deci stai linistita ca daca nu vrei nu o sa te mariti prea curand laughing.

Răspuns utilizator avertizat
| morningstar a răspuns:

Pai odata si-odata banuiesc ca te vei casatori, dar asta nu datorita faptului ca ai prin buchetului. Si eu l-am prins tot pe la varsta ta, dar m-am casatorit ceva mai tarziu.

| JokoSmile a răspuns:

Hi. Asa se zice... e o traditie nu iti face griji. esti minora si sigur ai tai nu ar fi de acord poate cel mai ok ar fi ca incurand sa iti gasesti un prieten in loc de sot laughing...
Nu crede in toate prostiile astea oh go on
Peace