| Iuli24 a întrebat:

am inteles ca uleiul de ricin si cel de migdale este bun pentru cresterea parului.Este adevarat? Cat de repede creste? Fundaa :*

Răspuns Câştigător
| kitten95 a răspuns:

Uleiul de ricin si uleiul de masline extravirgin ein combinatie sunt foarte bune pentru cresterea parului, dar il si fac sanatos, stralucitor si il ajuta sa se regenereze sau previne distrugerea lui. daca iti faci o masca din uleiurile astea si te dai cu 2-3 ore inainte de a te spala pe cap(nu dormi cu uleiul in cap) sau daca nu ai parul gras, pui cate o picatura din combinatie pe varfurile degetelor si masezi din jos in sus(dupa ce te`ai spalat si parul sa fie cel putin 75% umed), parul iti va creste foarte repede(mie imi creste cu 1 cm la fiecare 3 sau chiar 2 saptamani). m`amvopsit si dupa 2 saptamani mi se vedeau foarte bine radacinile. Funda?

| Iuli24 explică (pentru kitten95):

Mersi fumos pentru ajutor!

2 răspunsuri:
| dyanahanako a răspuns:

Uleiul de ricin da, este eficient, iar de cel de migdale nu stiu, dar e posibil sa fie si acela bun. intr-o luna de zile, daca te dai in fiecare seara pe gene ca si cum te-ai da cu rimel, se vede o diferenta foarte mare, dar apoi daca nu mai folosesti un timp nu o sa iti scada la loc laughing). pentru parul din cap e mai complicat, ca asta implica sa te dai cu ulei si la radacina, si pe par, si sa stai cu el in cap cel putin o zi si o moapte, macar o data pe saptamana. intr-o luna cel putin remarci rezultatele.