| Queensway a întrebat:

Am nevoie de un sfat.Imi rod unghiile si nu stiu cum sa scap de acest tic.Deja unghiile mele devin minuscule.Si forma lor este foarte urata. Va rog sa ma ajutati urgent!

Răspuns Câştigător
| Codrynutza a răspuns:

Buna! Si eu am avut aceeasi problema. Intreaba la farmacii daca au lac pentru a nu roade unghiile. succes!

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Urgent să-ți faci niște preocupări, forma urâtă este din cauză că le rozi.
Pa, pa.

| Queensway explică:

Foarte maturwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La farmacie se gaseste un lac de unghii amar. Este transparent, nu are luciu (desi cred ca de la unele firme au) si este foarte bun pentru ros. Te-am ajutat?

| ForFun a răspuns:

Eu stiam ca se pune o solutie cu un gust urat pe unghii si asa nu le mai rozi.
Acuma poti sa iti rozi unghiile si de la stres, plictiseala etc.

| labadecal a răspuns:

Dupa parerea mea nu e un lucru rau sa iti rozi unghiile, atata timp cat le rozi pe cele de la maini si nu de la picioare

| Queensway explică (pentru labadecal):

Pai este un lucru rau pentru ca unghiile mele sunt foartee mici..si ma refer la cele de la maini laughing)

| Flo41 a răspuns:

Exista un lac de unghii care este foarte amar. Se gaseste in farmacii. FUNDA?happy

| burangabriela a răspuns:

Fa-ti alta ocupatie si nu ti-le mai roade ca si eu am facut asa

| ralucutzas a răspuns:

Buna am vazut ca ai adaugat aceasta intrebare acum un minut.Si eu aveam acelasi tic acum 1 an. Pentru a scapa de acest tic eu am preferat sa mananc in loc sa mi rod unghiile.Mancam tot felul de prostii dar eu nu ma ingrasam si chiar daca ma ingrasam nu-mi pasa pentru ca eram f slaba. Daca crezi ca esti un pic cam plinuta nu face asta.Mai exista o solutie.Te duci in farmacii si intrebi de solutii pentru ca sa nu-ti mai rozi unghiile.Eu am cumparat si am dat 26 de lei pe un tubulet de 2 g
pe care l-am folosit in 6 zile. Daca te dai cu acea substanta... cand iti rozi unghiile sinti un gust naspa in gura si incepi sa vomiti.Dar eu zic sa adopti a 3a varianta deoarece alea sunt ....blah! gandeste-te ca vrei sa ai unghiile frumi si nu le mai roade.Eu asa am scapat si acum urasc sa-mi rod unghiile!