| katherinekath9977 a întrebat:

Am niste cosuri destul de urâte pe fata. Mi-am cumparat un fond de ten. Intrebarea mea este: cat de rar ar trebui sa ma dau ca sa nu imi apara si mai multe sau ce ar trebui sa fac sa nu mai am asa multe cosuri. As vrea tratamente naturale, care le pot face acasa.

3 răspunsuri:
| lumy4u a răspuns:

Buna! fondul de ten il poti folosi in fiecare zi atata timp cat te demachiezi inainte de culcare! este FOARTE important! daca nu te demachiezi te umpli de cosuri! eu am scapat de cosuri.inainte de culcare,ma demachiez,ma spal, ma dau cu spirt, alcool medicinal pe fata, il las sa se usuce si apoi dau cu o crema pentru ten gras, excesul de sebum duce la cosuri de aceea ai nevoie de o crema pentru ten gras. faza cu spirtul o faci doar de 3 ori pe saptamana, dar demachierea si crema sunt obligatorii

| WeAreLegion a răspuns:

Spalate pe fata cu sapun Dove si schimbati alimentatia si stilul de viata!

| katherinekath9977 explică (pentru WeAreLegion):

Dar fondul de ten e ok sa-l folosesc mai rar sau nu?