| Ariyana a întrebat:

Buna,TPU! Am o anumita obsesie ce tine de aspectul fizic, mai mult cel facial.Mi-as dori sa am pometii mai proeminenti si am gasit ca si metode de a rezolva acest lucru cateva chestii.De exemplu,exercitii faciale pentru yoga, dar si acest aparat:
http://www.thegift.ro/......ame-p-2306
Voi credeti ca e de ajutor? Sau sa il folosesc si pe acesta si sa continui cu exercitiile faciale de yoga?
Imi puteti spune din proprie experienta daca a functionat ceva la voi si daca exista si alte metode :).

6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ce ocupatii aveti unii, incearca sa iti folosesti timpul intr-un mod mai util nu cu tampenii din astea. Singura cale prin care iti poti remodela fata e cu ajutor operatiilor estetice si intr-o oarecare masura cu ajutorul machiajului (contouring - ce vrei sa scoti in evident il faci cu fond de ten mai deschis + ilumintaor si in jur creeezi umbre cu fond de ten mai inchis si bronzer)

| Ariyana explică (pentru BiuL):

Eu am o colega ce s-a dus la sedinte de masaj facial si chiar i s-au ridicat pometii.Si nu cred ca faptul de a fi mai draguta e o mare prostie. Daca tu esti deja foarte draguta(din cate vad in poza) si ai trasaturi de care esti multumita, e foarte bine.Dar nu trebuie sa fie judecati altii pentru ca sunt nemultumiti de aspectul fizic pe care il detin. Oricum iti multumesc pentru sfaturile de make-up big grin.

| BiuL a răspuns (pentru Ariyana):

Multumesc, dar raman la parerea mea ca nu are cum sa se modifice foarte mult aspectrul fetei pentru ca in primul rand e vorba de osatura, muschii nu pot schimba chiar asa mult aspectl fetei. Nu stiu ce sa zic, sa ai pometi ridicati inseamna sa ai oasele respective intr-un anume fel, totusi daca tu crezi ca te ajuta, atunci apeleaza la acesta metoda, ca nu ai ce pierde dar trebuie sa fii constienta ca exista posibilitatea sa nu dea rezultate si sa nu fii dezamagita apoi. DIn punctul meu de vedere chestia asta chiar e un detaliu aproape insignifiant, conteaza aspectul fetei per total big grin cel mai important e ca trasaturile sa fie armonioase intre ele, daca iei bucati de la cele mai frumoase femei din lume si le pui impreuna iese ceva cam urat...

| Foxxi a răspuns:

Eu cred că aparatul respectiv e o mare prostie. Cel mai bine e să încerci să te placi aşa cum eşti şi eventual să foloseşti trucuri de machiaj.

| Dianatips a răspuns:

Te sfatuiesc sa recurgi la niste trucuri de machiaj de exemplu: Daca folosesti fond de ten, dupa ce il intinzi bine de tot prefa-te ca dai "pupici" si aplica pudra bronzanta doar pe zona pometilor pana inspre tample iar dedesubt pudra iluminatoare. La mine functioneaza big grin, gasesti pudrele astea in brosurile Avon la preturi rezonabile iar ca si calitate pot spune ca sunt foarte ok happy Sper ca te-am ajutat