| mihai1353 a întrebat:

...am o curiozitatebig grin. daca ma rad cu bigul parul creste mai des..mai mare si mai gros? uni zic ca va creste mai des si mai gros si mai mare alti zic ca va creste doar mai gros..alti zic ca va? big grin

8 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Firul de par nu are cum sa creasca "mai des"! Cei care sustin aceasta nu au cunostinte despre anatomia pielii si a anexelor sale---ramon2473 are dreptate!

| Kasia a răspuns:

Baiete,hai sa te lamuresc.
Parul creste mai des.Si mai gros. Uneori, daca te razi un timp indelungat se intampla sa para 2 maxim 3 fire de par la aceeasi radacina.Cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce stii tu sunt prostiidebitate ca sa cumperi nu stiu ce solutie sau crema de epilat.Gros sau tare, parul creste cu orice te-ai epila.Asa ca da-i bataie, merge si cu bic-ul.

| purplestar9494 a răspuns:

Ambele,o sa creasca si mai des, o sa se si ingroase radacina parului

| andreia297 a răspuns:

Creste mai des, iar plus de asta se intaresc radacinile firului de par si astfel se ingoasa totodata si firul de par. Mai bine mergi mai rar la cosmetica si te faci cu ceara si iti va creste mai rar si va fi si mai fin happy.

| xXFrappeGirl a răspuns:

Daca e sa te faci pe fata, fa-te. Toti barbatii/baietii fac asta! rolling on the floor).

| aandraa000 a răspuns:

Creste si mai des si este mai aspru..eu iti recomand sa folosesti epilatorul electric sau ceara poti folosi si benzi cu ceara rece ). Funda?!

| Moldovan_Yonel_1995 a răspuns:

Creste mai des