| butterfly_2807 a întrebat:

am o intrebare pentru fete. are ceva daca ne epilam prea repede?confusedadica pe la 13 ani? si cu ce am putea sa en epilam?

9 răspunsuri:
| auroraa a răspuns:

Eu zic ca nu are nimic...numai ca creste apoi mai gros parul daca te epilezi cu lama "venus.gilette" sau ceva de genul asta. Daca te epilezi cu crema, ramine frumos, si nici iritatii nu sunt, insa creste repede inapoi, eu iti recomand aparatul epilator, cu el nu doare daca parul e subtire, si dureaza mult timp. Eu cred ca ar fi bine sa alegi intre aparatul epilator si crema happy pa pa, sper ca te-am ajutat :*

| IateyourCookie a răspuns:

Nu e nici-o problema sa te epilezi de la varsta asta.Eu ma epilez de pe la 12 ani jum. In legatura cu ce sa folosesti iti recomand aparatul, dar e durerors, cel putin eu nu pot rezista. Poti incerca ceara ca nu doare tare. BYE

| hgfdsa a răspuns:

Atata timp cat ai nevoie, nu se intampla nimic.Si eu ma epilez de la 11 ani.Iti recomand aparatul(prima data va fi cam dureros, dar te vei obisnui) sau ceara calda.In nici un caz cu lama, va creste repede si urat.

| buzeduulci a răspuns:

Mai bine te-ai epila cu aparatul.
daca dai cu lama iti va creste sub piele, crede-ma ca e super naspa.
crema pute ingrozitor, asa ca nu iti recomand iar ceara e dureroasa rau.
un aparat ti-ar fi de mare folos ca l-ai utiliza o data la lunawinking
si parul iti va creste rar si micut.
sper ca te-am ajutat, sa ai o zi buna :*:*:*

| Lokii a răspuns:

Eu ma epilez cu creamastraight facebig grin>big grin

| Cry11 a răspuns:

Nu este nici o problema daca te epilezi de la varsta asta. Eu tias recomanda aparatul sau o crema depilatoare.

| alle1998 a răspuns:

Pai e o crema de le oriflame care epileaza rapid.e foarte buna

| Sabrina_7379 a răspuns:

Uite skumpa...13 este o varsta destul de fragila.nu neg faptul ca si eu am inceput de la varsta aceea. problema va fi ca firisorii vor creste mult mai des si mai desi pe picioarele tale. nu te sfatuiesc saincerci ama, pentru ca pielea va fi usor distrusa., benzile de ceara sau crema epilatoare pot fi dureroase dar foarte eficiente
Noroc, draga!winking:*

| butterfly_2807 explică:

Va multumesc frumos pentru raspunsuri:*:*