| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare! happy Sunt un baiat de 12 ani si vreau sa stiu cum sa fac sa imi creasca parul mai repede.Nu genul de crestere in marime ci genul de grestere in densitate.Parul meu nu este deloc des si vreau sa imi fie des.Raspunsul cel mai bun funda!

Răspuns Câştigător
| Betty12345678 a răspuns:

Buna.Cea mai eficienta metoda, care a dat rezultate in cazul meu de "chelire" o reprezinta uleiul de ricin extravirgin.Il aplicam pe scalp inainde de baie, trebuie sa actioneze timp de 30 de minute pana la o ora.Rezultateale au fost usor de observat dupa 2-3 aplicari, aceasta depinde evident si de scalpul tau.E important sa nu folosesti prea multe produse pentru par cum ar fi gelul, sau uscatorul, acesta dauneaza. Uleiul de ricin se gaseste online sau la farmaciile naturiste.

1 răspuns:
| Goddess23 a răspuns:

Buna, densitatea parului tau poate fi ceva genetic, daca in familia ta exista barbati cu chelie cel mai probabil vei ajunge si tu sa faci sau daca au parul mai rar de asemenea mostenesti asta. Insa poti incerca cu masaj al scalpului si sa mergi la farmacie sa iti recomanda un produs de calitate eventual cateva seruri de la alpecin cu cofeina.