| Sweetdreamsyou a întrebat:

TPU! Am o mare problema. Nu de curand am inceput sa ma epilez cu ceara in zona inghinala si dupa ce termin pielea este foarte rosie si imi apar o gramada de cosuri care nu trec. Am incercat o gramada de creme si uleiuri speciale pentru iritatii si nu au mers. Ce sa fac? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| BliortuSeba a răspuns:

Pielea ta este alergica la anumite substante, Nu mai folosi toate porcariile de creme happy Mai bine epileazate cu big-ul happy, Pielea ta este foarte sensibila si asa se produc iritatiile, si eu mai patesc in anumite zone ale corpului happy.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce sa faci? Nu te mai epila.

| BroascaCuElice a răspuns:

Incearca alta ceara

| CuriousStuff a răspuns:

Inainte de epilare spala bine acea zona, eventual si cu niste alcool sanitar.
S-ar putea si sa fii alergica la acea ceara. incearca sa aplici ceara undeva unde nu ai foarte mult par si vezi daca si acea zona se inroseste. Te si mananca? Sau poate o pui prea fierbinte...

| MadHOuse a răspuns:

Incearca crema de galbenele sau un after shave.