| RawwrieChu a întrebat:

Am o mare problema. Vedeti voi, eu folosesc placa de par din Septembrie 2012 incepand cu ziua 9. Si asa de mult am folosit-o incat ma doare foarte tare radacina firelor de par, firele imi cad abundent in baie, la pieptanat si oriunde, m-a mai abordat si matreata ( nu multa ) iar varfurile mele sunt incredibil de urate! Inainte aveam un par foarte frumos, voluminos si umflat, iar acum il am ca o matura! Ce imi recomandati sa fac? P.S: Parul meu este mediu ( ca lungime ) dar nu ma pot tunde deoarece mai sus, tot asa pe la radacina, Am parul foarte foarte scurt! Ca stilul emo. ( Nu sunt emo) Dar nu stiu ce mi-a venit sa fac asta. Asa ca mi-am cumparat placa de par ca motul meu taiat sa stea la locul lui, sa nu mai fie umflat sa arat ca un curcan. Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| W3ZzoRe a răspuns:

Cauta In Farmacii GeroVital

3 răspunsuri:
| AnonimaOk a răspuns:

Pentru a-ti face parul sa se simta mai bine la atingere si sa aiba un aspect sanatos e bine sa faci masti de par cu ricin, cu galbenus de ou etc, sa il speli de 2 ori pe saptamana, sa aplici un balsam bun care sa ti-l ingrijeasca. Matreata si ingrosarea parului apar odata cu cresterea nu din cauza placii si exista samponuri foarte bune - Head & shoulders, wash&go si pantene sunt foarte bune dupa parerea mea, mai ales PANTENE. Se gasesc de asemenea diverse produse in farmacii, magazine de cosmetica sau de ingrijire care sa iti protejeze parul din moment ce actionezi des cu placa sau ondulatorul sau altele.

Uita-te aici :

http://www.afroditabeautyblog.com/......entru.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Trebuie sa iti bagi masti de par.
Iti uzi parul si pui masca multa multa si stai asa 2 ore!
Dar sa pui o punga peste masca dupa care o caciula sa fie cald

http://zumzalaca.blogspot.ro/......de-la.html
Masca asta!
E ieftina

Si la fiecare spalare Balsam elseve!
Si sampon tot elseve
pe roz
pa-pa

| victor73 a răspuns:

Nu cred ca mai ai ce sa-i faci doar ca ameliorare renunta sa mai folosesti placa iar pentru matreata si intarirea radacinii foloseste sampon pe baza de urzica, si clateste parul cu ceai de musetel.