| anonim_4396 a întrebat:

Am o pereche de sandale oranj pe platforma si acum de vara vreau o rochie cu care sa le port, ce culoare ar trebui sa fie rochia ca sa se asorteze perfect?
merci

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Vaii si eu am sandale oranj foarte inalte superbe si le port cam cu orice. Daca esti mai timida sau vrei sa le scoti pe ele in evidenta le poti purta cu haine negre, albe sau nude. Daca esti mai curajoasa asorteaza-le la o tinuta colorata puternic in galben, rosu, roz, merg bine si cu bleumarin (e culoarea opusa pe roata culorilor). Eu sincer nu as asorta pantofii cu rochia, deci pantofi oranj nu i-as lua cu rochia oranj.

| Madaliinaaa a răspuns:

Bună! Hristos a înviat. Ar fi super să găseşti o rochiţă de aceeaşi culoare, s-ar potrivi de minune! Dar dacă nu poţi găsi o rochie de aceaşă culoare, încearcă nuanţe apropiate culorii pantofilor şi va da bine.

| Dope a răspuns:

Hristos a înviat!
Cu acele tipuri de sandale, gen plajă, eu zic că merge cam orice rochiţa. Una simplă cu diferite modele florale, cum se poartă acum. Anul ăsta se poartă şi culoarea mentei, acel turcoaz deschis şi, de asemenea culoarea corai.
Exemple : http://loveinsummer.files.wordpress.com/2010/06/rochie1.jpg
http://www.divahair.ro/......4_diva.jpg
http://storage0.dms.mpinteractiv.ro/......sorize.jpg
Nu sunt cele mai bune exemple, dar înţelegi tu ce vreau să spun
Sărbători fericite!

| Xtadelo a răspuns:

Eu as alege o rochita alba.

| Alexaaxc a răspuns:

Poti alege o rochita alba, neagra, albastru-inchis sau tot oranj.
Chiar si una verde inchis ar merge frumos, depinde acum si ce cobinatii de culori iti plac tie.
Joci "sigur" cu negru si alb, combinatiile care ar atrage atentia usnt cele cu verde si albastru inchis. Alegi in functie de personalitatea ta.

| Dogyyy a răspuns:

Paste fericit! Eu as alege sa port o rochie crem, neagra sau Orange. Sper ca te-am ajutat. Pupici!

| LoveLebadaa a răspuns:

Heey buna! Hristos a inviat!
Portocaliul se asorteaza cu galben,verde, alb, negru(dar daca te imbraci cu portocaliu si negru o sa arati de parca faci reclama la Orange, asa ca mai bine nuhee hee ), si cu albastru foarte bine. Mai ales ca vara trebuie sa purtam culori vii, nu?
Ar merge perfect cu o rochita flower-power care sa aiba si ceva oranj prin ea.
Ce dragut, nu?

| LuizaVisanu a răspuns:

Buna! Pai poti sa-ti cumperi o rochita portocalie ( ca sandalele ), sau alba, sau neagra, dupa preferinta.
Sper ca sa te ajut si un paste fericit!
La revedere!

| teocool a răspuns:

-de aceeasi culoare
- alba
- neagra