| KevinAle a întrebat:

Buna TPU! Am o problema care mă nelinisteste putin, am 16 ani si imi cade părul, imi cade puțin.E adevarat, dar cade doar atunci când mă spal pe cap, tin sa precizez ca ma spal cu un sampon delicat pentru păr, mie nu mi se pare normal să pice, incep să observ goluri in păr, il simt si mai subtire și rar, ce ar trebui sa fac?

14 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Schimba samponul. Degeaba e delicat daca ph-ul nu corespunde pentru parul tau.

| KevinAle explică (pentru darrio2007):

Cum ar trebui sa imi dau seama ce șampon mi se potriveste? Dupa ph

| Drimmero a răspuns:

E cam imposibil sa chelesti de la 16 ani chiar si daca mostenesti genetic chelia. Piaptana parul si fa-l sa stea drept si vezi daca e asezat peste tot si e uniform din punct de vedere al desimii, e foarte posibil sa il ai ondulat si sa stea in toate directiile si sa-ti dea impresia ca e rar, dar nu e rar, plus de asta, e normal sa-ti cada un anumit interval de fire pe zi, undeva intre 50-100-120 (in functie de tipul de par, culoare), iar tu zici ca pica putin la spalare, deci nu cred ca ai vreo problema, atunci cand pica pumni de par e o problema. Totusi, ca sa ai grija de parul tau e recomandata o alimentatie bazata pe proteine de origine animala (carne, oua, lactate), fructe, legume, odihna, evitarea stresului. Poti lasa o poza cu parul tau ca sa vad daca e rar sau nu, asta pentru linistea ta, desi 90% sunt sigur ca e doar in capul tau.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Vezi ca ți-am răspuns la întrebarea mea. Nu are rost sa ne certam, sa ajungem la un War pe aici ca nu își are rostul. Ți am spus ca am greșit! Și o sa încetez cu atitudinea ostila!
Vreau sa vad voi puteți? happy
Am văzut ca îl ai pe MorcovulDinFund în lista de prieteni, și ala e paranoic cu politia lui! Cred ca mai sunt și alții care amenință și au un comportament ostil pe aici, chiar și el are, i-am urmărit răspunsurile, nu e ușa de biserica, și el jignește și face lumea handicapata aiurea

MorcovulDinFund
în 1 Iulie | MorcovulDinFund a răspuns (pentru Riverstar):
Nu ai cum sa ma intrebi asa ceva si sa fii sanatos psihic. Mergi la medic si fa dosar de persoana cu handicap.

RăspundeRăspunde Raportează

Și mai are răspunsuri în care jignește.
Numai gusticel poate sa debiteze prostii cu politia! Sau un alt user care are același comportament dezolant și împrăștie hate peste tot.
Nu o sa pot fiu Banat definitiv asa cum nici raizing nu poate fi! Nici lui nu aveți ce sa ii faceți! Dar asta se prostește, i-am urmărit unele răspunsuri și e mai rațional decât unii din voi! Sa judece cel fără de păcat!
Dacă va place cearta înseamnă că sunteți țigani! Ți am spus frumos ca o sa îmi schimb comportamentul! Cu tine nu am nimic, doar ca ai fost paranoic când ai spus ca as fi în stare sa ucid în public. Ți am cerut scuze pentru acel atac la adresa ta.
Îți dau cuvântul meu de onoare ca o sa ma schimb și o sa fiu mai bun, dar nu ma provocati ca pot sa îmi fac multe conturi sa va pun la punct dacă vreau și ne pierdem aiurea timpul în loc sa ajutam comunitatea big grin

Eu le doresc multa sănătate părinților tai și ție! Nu ești un băiat nici prost nici rău dar vorbesti aiurea mai ales despre depresie, nu ai cum sa o înțelegi și nu fac mișto de voi. Asa se manifesta depresiile astea, eu chiar ma simțisem rău, dar voi sunteți paranoici și credeți ca sunt troll sau îmi bat joc de voi. Nu, deloc! Când am primit acele răspunsuri efectiv ma simțisem mai bine, și le mulțumesc frumos celor care mi-au răspuns politicos.
Peace big grin
Și crede-mă ca în realitate nu ma comport cum ma comport aici. Nu sunt nici înger, cine ma ataca îl atac dar nu sa îl omor happy dar nu deranjez pe nimeni și îmi vad de treaba mea. Unii sunt falși și Ipocriți, se dau sfinți pe aici și când în colo sunt niște oameni mizerabili și atunci eu explodez și încep sa ii înjur fiindcă nu suport oamenii fake, Ipocriți care se dau buni sau care critica dar și ei o fac la rândul lor. Unul se dădea creștin dar nu suporta nici el țiganii, ii știu răspunsurile! Pai ce creștin ești tu sau om bujln dacă nu suporți nici un Țigan? I-am spus frumos ca e în regula sa nu ii suporte pe cei care fac rău nu pe toți, sa ii bage pe toți în aceeași oala. De ala nu se ia nimeni privind ura rasiala, sau alții care le dorea moartea sau spuneau în repetare rânduri ca ar merita toți țiganii sa fie exilați pe o insula, executați și asa mai departe.
Deci eu spun sa nu ma provocati și sa ne vedem de ale noastre, sa ajutam comunitatea. Și eu o sa îmi remediez comportamentul, nu exista ca un om nu se poate schimba, se poate! Dar dacă e provocat de niște analfabeți care nu au nici o diploma de bacalaureat nu poate sta la nesfârșit indiferent.
O zi buna îți doresc! Și multa sănătate familiei tale. Vezi ca nu exista prietenii pe aici, cu cei cu care ești aliat și ma atacati, odată și odată îți vor deveni dușmani, tine minte acest lucru!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Drimmero):

Tine minte acest lucru,, azi un om îți poate fi prieten, mâine sa îți fie cel mai mare rival ". Nu exista prietenie aici, ci interese comune, inviduale, etc.
Am defectele mele dar nu sunt nebun ca dacă eram asa bro demult eram închis, chiar sunt prea civilizat în realitate, și e mare păcat sa nu crezi acest fapt! Mai degrabă m-a afectat TPU decât moartea mamei, aici exista o ura extrema, ostila fata de semenii noștri, bătaie de joc, dușmănie fără rost, atacuri fără rost (nu ma refer la cazul meu), TPU e plin de trolli, nebuni, bolnavi, și Ipocriți! Dar sunt și useri valoroși aici și raționali! Unii sunt mulți mai duși cu pluta crede-mă, dar nu aveți voi o memorie bună! Dacă fix pe mine ma considerați asa aveți probleme grave. O sa remediez problema cu nervii, dar o sa vezi ca alții vor rămâne efectiv la fel, neschimbati, cu același caract.
Un diliu nu poate fi premiant și nici când se angajează undeva sa obțină note maxime la teste. Ai văzut câtă psihologie cunosc fără sa dau copy - paste? Cât de bine cunosc bolile psihologice, psihiatrice, cu lux de amănunt. Poate nici unii psihiatrii nu atâtea cunoștințe decât mine! La cei la care am fost,, mi au spus,, 'de ce nu te faci doctor'? Vrei sa vezi acest lucru cu ochii tai? Nu cred ca are rost! Dacă ai o memorie bună îmi ști răspunsurile, și câți am ajutat. Un om cu cabina nu are logica, atâta ratiune când da un răspuns atât de complex, înțelegi? La mine problema e ca pun prea mukt patos pe un site de idioți!, când de fapt în fond ar trebui sa fiu mai degajat! Agresivitatea virtuala, asta e, nu are legătură cu nebunia, în realitate dacă vad ca ești idiot, m-ai pierdut definitiv ca om, și crede-mă ca sunt genul de ok care nu ar manca el și ar da la altul, s-au și-ar da haina de pe el! Habar nu aveti cât sunt eu de bun ca om! daca char aveam problene le trimiteam la toți pm cu amenințări cu moartea, sau ca vin peste ei sa le fac felul, dar nu s-o întâmplat asa ceva! Pe moment te înjur și după îmi pare rău că am făcut-o sau te cinstesc cu mâncare sau ce e posibil, după posibilități. Știu ca am probleme, sunt conștient, vezi? Unul nebun nu ar putea conștientiza ca are probleme. Nici ăștia care ma judeca nu sunt mai ok, mai degrabă ăștia în realitate dacă ii provoci, unii din ei te-ar executa! Ăștia care par oameni ok dtpdv ți ar felul felul când te ai aștepta mai puțin crede-mă. Câinii care latră nu musca!
Hai te pup bro (no gay) și ai grija de tine.
Crede-mă ca nu ma cunoașteți deloc happy

| Olsen a răspuns (pentru anonim_4396):

Ți-ar face felul *

| Eireann a răspuns:

Poti sa mergi la un dermatolog fiindca din descriere si chiar poze nu avem cum sa ne dam seama.

| 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90 a răspuns:

Salut! happy Vedeam mai demult la televizor că făcea reclamă la Parusan big grin Cred că e foarte bun. Încearcă!winking Funda? big grin

| KevinAle explică (pentru 09Daniel20Botezan70Psihologie70Psihiatrie90):

L-am incercat, a fost al doilea sampon anti cădere pe care l-am incercat, probabil ar trebui să folosesc soluția lor

| RealKing01 a răspuns:

Spală-te cu șampon pentru căderea părului că găsești. Și mie îmi cade părul puțin dar asta e ăștia suntem! big grin

| Olsen a răspuns:

Ar putea fi de la o dereglare hormonala, stres, sau chiar de la o alimentație defectuoasa.
Încearcă sa te speli cu șamponul alpecin dar nu cred ca e din cauza șamponului. Poate de la stres, soc emoțional sau ceva ce te-o marcat. Alopecie androgenica sau areata (pelada) nu știu daca este fiindcă dintr-o simpla descriere nu pot sa trag o concluzie. O poza prin imgur poate ar ajuta cu zonele afectate.
Renunță la junk food, mâncare procesata, prăjeli, și adopta o alimentație echilibrata, renunță și la țigări dacă fumezi.