| EmiiLoveYou a întrebat:

Am o problema cu manechiura...am ungiile rotunde si nu stiu cum sa mi le fac la mare.
Astept raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| o1OCXsss a răspuns:

Pai mai intai, lasale putin sacreasca, apoi dale o forma care crezi tu si apoi aici ai niste modele : http://www.modeleunghii.com/modele-unghii-de-vara/ Asta doar daca le faci la salon, ar fi bine daca le-ai fface acasa cu o nuanta deschisa[mai multe nuante] cum ar fi galbenul albastrul portocaliu verde. Ceva ce sa mearga cu plaja. Sau chiar poti sa le combini, Funda?

8 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Fa-le patrate rolling on the floor

| h3r a răspuns:

Buna. Daca mai este ceva timp pana pleci la mare, atunci mai lasa-le sa creasca! Pe urma, le poti pili ( cu pila), le faci mai patrate, au o forma mai atragatoare.
Iti poti face manichiura in stil french... ori cu alb mat, ori cu roz. O sa-ti stea bine!
Daca nu ai destul timp, le poti face de pe acum colorate ( la toata unghia ma refer )... orice culoare care sa iasa repede in evidenta. Iti poti face chiar si diferite forme cu negru de exemplu.

Bafta! Si distractie placuta la mare.

| Liiiax99 a răspuns:

Poti sa ti le faci cu oja galbena, se potriveste fiindca este si cald si este si frumos afara si cu un model frumos cu albastru, daca te pricepi f-ai un delfin big grin sau daca nu, cauta pe Youtube, sigur o sa gasesti sau pe Google, si daca vrei sa ti le faci mai mari, cumpara tratament pentru unghii, este ieftin dar si f. bun.

| LikeACandyxD a răspuns:

Lasa-le sa creasca si fa-ti o manichiura french happy Este foarte frumoasa si se potriveste la mare :*

| Antonica a răspuns:

Le lasi sa creasca

| Antonica a răspuns:

Cateva sfaturi ca unghiile sa para mai lungi ai aici:

http://bubbublog.blogspot.ro/......a-mai.html

Funda?

| pinkpinkbutterfly a răspuns:

Faptul ca ai unchiile rotunde chiar te poate ajuta, de obicei unghiile rotunde se dau cu o singura nuanta de oja pe toata suprafata, excluzand manichiura frantuzeasca care se vede foarte frumos pe unghiile patrate.Eu ti-asi recomanda o culoare calda si deschisa, gen un roz pal, un portocaliu pal si iti poti lipii niste actibilde speciale petru unghii, cu floricele viu colorate.am vazut o manichiura de gen acesta si era foate frumoasa.Mult noroc, si distractie placuta la mare.

| Rouxee a răspuns:

Foloseste o oja in culori calde si iti poti face o floricica intr-o alta nuanta cu ajutorul unei scobitorilove struck