| AlwaysMe a întrebat:

Am o problema... de cateva luni imi tot cade parul si folosesc produse de la Elseve ( sampon si masca). Am incetat si sa mai folosesc placa de par si m-am tuns mai scurt dar tot continua sa imi cada parul.Stie cineva din ce cauza si ce produse as putea folosi ca sa stopez aceasta cadere? FUNDA si Multumesc

4 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Mama folosea chel stop de la plafar big grin.
din ce cauza nu stiu...

| crissa20 a răspuns:

Buna si mie imi cadea parul intr-o veselie, dar am inceput un,, ritual'' de ingrijire care i-a stopat caderea:D
uite cum fac eu si am un par sanatos care nu mai cade:
la spalare folosesc sampon si balsam din gama elseve color vive( am parul vopsit)
apoi inainte sa se usuce complet ma dau cu ser pentru varfuri deteriorate de la gerovital:
http://www.sigina.ro/......tratament/
iar odata pe saptamana folosesc lotiunea cu petroleum de la gerovital care imbunatateste circulatia sanguina la nivelul firelor de par si stopeaza caderea lor
http://www.icosmetice.ro/......ament.html

| denytzy a răspuns:

Caderea parului, un lucru normal
Chiar daca avem circa 100 de mii de fire pe cap, depasirea limitei amintite nu reprezinta o tragedie pentru cele cu parul des, insa cele cu parul rar ar putea-o considera astfel. Nu e cazul sa te grabesti si sa te duci la dermatolog, pentru ca „problema" ta poate fi normala: regenerarea parului sau diferite situatii obisnuite. Daca nu ti-ai spalat parul ingrasat, din cauza oboselii, stresului sau a unui soc emotional, iti poate cadea in cantitati mai mari. Fumatoarele sunt primele pe lista predispuse la pierderea parului. Daca nu cunosti adevaratele motive pentru care sufera podoaba ta capilara, ai putea sa-i aplici tratamente ineficiente, care ar putea agrava situatia. Afla motivele posibile, pentru a sti daca ai sau nu o problema reala!

| stefisortz a răspuns:

Incearca balsam si sampon de la gerovital plant