| Dianaㄨ a întrebat:

am o problema si intreb pentru cine a mai patit sau a facut acest lucru. Am curatat un lantic de argint cu otet, a inceput sa se albeasca numai ca a aparut pe el ca un fel de rugina, aceeasi culoare cu cuprul....asta inseamna ca mai trebuie lasat, ati patit si voi? Ce sa fac? Ce e cu petele acestea?

Răspuns Câştigător
| BubuuLoov a răspuns:

Daca l-ai curatat cu otet si au aparut pete pe el acela nu este argint. Poate e ceva facut in China si amestecat cu putin argint. La casa de amanet iti vor da toate amanuntele posibile. Sper ca te-am ajutat.
Funda?

7 răspunsuri:
| NCL a răspuns:

Incearca sa il speli cu pasta de dinti. si petele dispar. am patit si eu asa! spor la spalat!

| Mădă0611 a răspuns:

Argintul se curata cu bicarbonat de sodiu, pasta de dinti sau detergent.
Am patit asemanator, de la clor s-a innegrit, dar am folosit ce ziceam mai sus si era ca nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca e argint..are stanta cu numarul 925?

| Andradutsa a răspuns:

Inseamna ca nu era argint, sau poate doar era suflat cu argint happy

Daca era argint nu avea voie sa se curete...

| 13Alexandra a răspuns:

Eu am folosit pentru lant pasta de dinti si o periuta[orice periuta ai prin casa.nu neaparat pentru dinti, dar sa nu fie prea aspra].nu stiu daca vei putea scoate petele dar incearca.la mine a dat rezultate.
saauuu poti sa arunci o privire pe aici poate una din metode iti va fi de ajutor: http://sfaturi.eva.ro/......a-423.html