| lorenaantonel a întrebat:

Buna TPU, am o Sticluța mică de parfum reutilizabilă in care poti pune ce parfum vrei. Întrebarea este : pot merge in magazine gen Douglas, sephora sau dm si sa pun parfumuri care sunt testere in Sticluța respectiva?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

În primul rând, ăsta se numește furt. Chiar dacă sunt testere, asta nu înseamnă că poți să-ți iei tu cât parfum vrei de acolo. Dacă ar fi așa, atunci cine ar mai fi fraier să dea bani pe parfumuri? S-ar duce fiecare cu sticluța și și-ar pune parfum din testere.

În al doilea rând, de regulă parfumurile cu spray sunt încapsulate, nu prea ai cum să scoți parfumul din ele decât prin pulverizare.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, asa ceva este imposibil!
Testerele sunt pentru folosirea lor in magazin, doar 1 singur strop, nu sa-l iei tu acasa, ca ala este furt si te alegi cu dosar penal.

| gabicoo a răspuns:

Nu. Că le amesteci și nu-ți iese nimic bun.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu ai voie. Dar daca te duci si faci asta si te vede cineva iar tu spui ca nu ai stiut si iti ceri scuze, e posibil sa te lase in pace

| dragodana a răspuns:

Salut!
Cu sticluta respectiva te poti duce la un magazin ce comercializeaza parfumuri Refan.Da, costa.
Tu vrei gratuit.Nu exista ce vrei tu.

| anjellique a răspuns:

Daca nu te prinde, da.

| Ocreștină a răspuns:

A ne parfuma este un păcat.

| cassyona a răspuns:

Ce tare estiiii laughing) nu! Nu poți! Sunt Robocopii ăia geană pe tine! Cum ti-a venit ideea asta? laughing

| lorenaantonel explică (pentru cassyona):

Am mai văzut ceva de genul pe tik tok dar din alta țara si nu eram sigura dacă e valabil si la noi