| Anonim2857 a întrebat:

Bună TPU.
Am părul foarte ars de la placă, pentru că mă îndreptam foarte des. Părul meu natural este creţ ca firul de telefon.
Mă îndrept de aproape un an şi părul meu a ajuns să cadă foarte mult.
Doar se rupe sau cade de la radacină?
Ce aş putea sa fac ca să se regenereze? Şi cat timp ar dura?
Dacă există produse care mă pot ajuta, care sunt acelea?
Mulţumesc

Răspuns Câştigător
| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Eu iti recomand samponul Syoss Repair. Este foarte bun. La mine a dat rezultate. Poti folosi si un balsam din aceeasi gama. Te va ajuta. Sa nu folosesti ulei de ricin pentru ca iti va ingrasa parul si vei scapa greu de parul lins (am facut eu prostia asta)...
Poti folosi si masti pentru par naturiste sau e bine sa te dai pe el inainte de a te spala pe cap cu ulei de masline(numai pe firul de par, nu si la radacina) si stai asa 1/2 sau o ora, cat poti tu. Si nu se mai despica nici firul de par, e sanatos si da si luciu parului. Face minuni uleiul de masline.

3 răspunsuri:
| Paulla a răspuns:

Bănuiesc că nu vrei să renunţi la placă. Dacă e aşa, un sfat bun ar fi ca după, să spunem, o lună-două(depinde de părul tău) să stai două săptămâni fără să foloseşti placa, feohn-ul sau alt ceva de genul.
Nu se rupe, ci cade. O regenerare completă ar dura undeva de la trei luni până la chiar un an, totul depinde de părul tău. Timp în care n-ai voie să foloseşti placa.
Foloseşte gama Syoss Repair, sau, dacă părului tău nu-i prieşte aşa bine la Syoss încearcă alt şampon pentru părul deteriorat.
O dată pe săptămână fă-ţi o mască cu ulei de ricin(ajută foarte mult la regenerare), miere de albine şi găblenuş. Numai bine!

| SupradozaDeViseXD a răspuns:

Ideea e sa nu te mai faci cu placa pana ti se repara parul iar dupa aceea cand te faci cu placa inainte tr sa te dai cu niste solutii ca sa nu ti se arda, dar nu stiu cum se num. Intereseazate pe la magazine, pe la prietene sau daca cunosti vreo persoana care lucreaza la salon sa intrebi.

| veronicasandu98 a răspuns:

Cred ca te cunosc.si nu te mai face cu placa.ai un par frumos