| LittleRose a întrebat:

Am parul foarte foarte ars din cauza placii si a vopselei de par. Din aceasta cauza nu imi mai sta nici drept dupa ce folosesc placa.Imediat se umfla sau apar carlionti la varfuri. Ce metoda as putea folosi ca cel putin sa nu mai para atat de ars, sa stea indreptat cu placa si sa nu fie nevoie sa-l tund? As vrea recomandari de masti de par, balsamuri si tratamente naturiste. Uleiul de ricin ajuta cu ceva la refacerea aspectului parului? Fundita mare+vot!

Răspuns Câştigător
| chibiusa a răspuns:

Inainte de spalare, aplica pe toata lungimea parului ulei de masline. lasa sa actioneze vreo jumate de ora apoi spala-te cu sampon din abundenta si apa fierbintica.
ar fi bine sa-ti tai varfurile foarte arse si o perioada, pana isi revine parul sa iti intinzi parul mai cu balndete.
acum sunt o gramada de produse care fac parul sa stea drept, incepand cu sampon, balsam si alte minuni. poti sa incerci cu astea, iar apoi pentru un finisaj mai bun sa continui cu peria si cu uscatorul.

renunta macar o vreme la placa pentru ca altfel nu faci nimic

1 răspuns:
| Andrew_2568 a răspuns:

In primul rand, mustrarea isi are locul de gratie in situatia ta. In al doilea rand te sfatuiesc sa tunzi varfurile si sa iti cumperi un sampon si un balsam de par gama Clavis.Nu se gasesc pe piata dar stiu pe cineva care comercializeaza. Sper sa reusesti fara, mult succes!